Kolędowanie ze "Śląskiem"09 Stycznia 2017

Chorzów, Tworóg, Kalety i Warszawa - to właśnie w tych miejscach spotkaliśmy się w miniony weekend na wspólnym kolędowaniu. Mimo trzaskającego mrozu na koncertach chóru i orkiestry Zespołu „Śląsk” pojawił się komplet publiczności. Program najpiękniejszych kolęd i pastorałek „Święta Noc” przywołał atmosferę minionego Bożego Narodzenia i rozgrzał zmarzniętych słuchaczy.

Jak co roku koncerty kolędowe przedłużają wspólne przeżywanie Narodzenia Pańskiego. Koncerty w wykonaniu solistów, chóru i orkiestry Zespołu „Śląsk” przyciągają niezmiennie tłumy publiczności. Obecność na tych muzycznych spotkaniach tak wielu słuchaczy to najlepszy dowód na to, jak chętnie kolędują wspólnie ze „Śląskiem”. Niezwykła atmosfera to nie tylko zasługa znakomitego wykonania najpiękniejszych kolęd i pastorałek, ale i wspaniałych wnętrz kościołów, w których gromadzi się publiczność.

Rok 2017 zainaugurował koncert „Święta Noc” w uroczystość Trzech Króli, w chorzowskim kościele pw. św.Józefa. Słuchaczy nie przestraszył dwudziestostopniowy mróz i tłumnie wypełnili wnętrze świątyni. Już pierwsze dźwięki „Bóg się rodzi” i góralskie gawędy recytowane przez Piotra Hankusa rozgrzały atmosferę. Chociaż pogoda stanowiła wyzwanie zarówno dla śpiewających artystów, jak i orkiestry, z każdą kolędową nutą w sercach publiczności robiło się cieplej. W sobotę, zawitaliśmy z kolędami do pobliskich Kalet na zaproszenie parafii pw. św. Franciszka z Asyżu w Miotku, a w Tworogu artyści Zespołu „Śląsk” uświetnili śląsko - góralskie kolędowanie w Gminnym Ośrodku Kultury. W sympatycznym, świątecznym spotkaniu z mieszkańcami uczestniczyli także mali kolędnicy z zespołów „Tworożanie” i „Mała Istebna”.

Świąteczny weekend zakończył koncert w monumentalnym wnętrzu Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Wśród tłumu słuchaczy wypełniających kościół, chór Zespołu zainaugurował kolędowanie podniosłym „Bóg się rodzi”, a świąteczny klimat dopełniły kolędy i pastorałki w opracowaniu muzycznym Stanisława Hadyny i Krzysztofa Dziewięckiego. Jak w poprzednich koncertach minionego weekendu, także w Warszawie nie zbrakło tych najbardziej znanych i lubianych utworów, m.in.: „Dzisiaj w Betelejem”, „Lulajże Jezuniu”, „Gdy się Chrystus rodzi”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki” czy „Cicha noc”. Zespół wykonał również kompozycje bożonarodzeniowe Stanisława Hadyny do słów Kazimierza Szemiotha, m.in: „Narodziła nam się dobroć”, „Święta to biele” i „Polonez kolęda”. Podziwiając kunszt wokalny artystów „Śląska” publiczność nie oparła się także wspólnemu śpiewaniu, a bisowane w finale „Bóg się rodzi” wybrzmiało już na wszystkie głosy zgromadzone w kościele.

Chociaż Niedziela Chrztu Pańskiego kończy w liturgii Kościoła okres Bożego Narodzenia, jeszcze w styczniu zapraszamy na koncerty kolędowe do Łodzi (15 stycznia godz. 12:00, Kościół Ewangelicko-Augsburski pw. św. Mateusza) i Zakopanego - 29 stycznia o godz. 20:00 „Śląsk” wystąpi w Kościele Świętego Krzyża, w ramach VIII Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych "Dobrze ześ się Jezu pod Giewontem zrodziył…". Więcej informacji w kalendarzu koncertów i na stronie www.zakopane.pl (AK)

Powrót
Wrzesień 2017
Po Wt Śr Cz Pt So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Najbliższe koncerty

Zapowiedzi