Koncertowy weekend - kolędowo i tanecznie16 Stycznia 2017

W sobotę Bielsko-Biała i koncert podczas gali wręczenia nagród IKARÓW, a w niedzielę Łódź i dwa koncerty kolędowe - tak pracowicie minął Zespołowi kolejny, styczniowy weekend. Podczas niedzielnego finału WOŚP także nie obyło się bez zespołowego akcentu - w ramach aukcji na rzecz Orkiestry licytowano warsztaty taneczne w siedzibie „Śląska”, ufundowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.

14 stycznia, w Bielskim Centrum Kultury, koncertem "A to Polska właśnie" chór, balet i orkiestra Zespołu uświetnili galę wręczenia IKARÓW. To wielkie święto dla bielskiej kultury, co roku w ten właśnie sposób Prezydent Bielska-Białej honoruje twórców i artystów za szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultury. W tym roku nagrody przyznano po raz 24. Prezydent Jacek Krywułt wręczył statuetki IKARA oraz dyplomy honorowe, nagrodzono także Dobrodzieja Kultury. Lista laureatów na stronie www.um.bielsko.pl

Zimowa, śnieżna aura sprzyjała w niedzielę ponownemu przeżywaniu atmosfery Bożego Narodzenia. Z wielką radością wystąpiliśmy więc z tym repertuarem dla łódzkiej publiczności. Koncerty kolędowe odbyły się w dwóch kościołach ewangelickich: Kościele Jezuitów p.w. Najświętszego Imienia Jezus oraz Kościele Ewangelicko-Augsburskim pw. św. Mateusza.

Za sprawą 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 15 stycznia był także w całej Polsce wielkim świętem dobroczynności. Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego zaprosił do licytacji vouchera na weekendowy pobyt dla dwóch osób w pałacu w Koszęcinie – siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Osoba, która wylicytuje tę nagrodę, będzie mogła wziąć udział w warsztatach tanecznych prowadzonych przez tancerzy „Śląska”. Będzie można się także przekonać, jakim wysiłkiem osiąga się doskonałość, którą prezentują artyści zespołu „Śląsk”. Termin realizacji vouchera do 25 czerwca 2017 po wcześniejszej rezerwacji. Aukcja wciąż trwa, do 20 stycznia można licytować. Zachęcamy! http://aukcje.wosp.org.pl/weekend-w-koszecinie-i-warsztaty-tanca-i4097503 (AK)

Powrót
Wrzesień 2017
Po Wt Śr Cz Pt So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Najbliższe koncerty

Zapowiedzi