I Ogólnopolskie Wiosenne Warsztaty Trąbkowe20 Marca 2017

Od 16 do 18 marca w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” odbywały się I Ogólnopolskie Wiosenne Warsztaty Trąbkowe. 37 uczestników w różnym wieku, reprezentujących różne poziomy zaawansowania gry na trąbce, doskonaliło swoje umiejętności pod kierunkiem renomowanej kadry pedagogicznej. Wydarzenie objęła patronatem honorowym Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

W zajęciach o randze masterclass wzięli udział uczniowie szkół muzycznych I i II stopnia, liceów muzycznych, studenci akademii muzycznych oraz muzycy profesjonalnie zajmujących się grą na trąbce. Wszystkie zajęcia i wykłady prowadzili znakomici pedagodzy: prof. zw. dr hab. Stanisław Dziewior (Akademia Muzyczna w Katowicach), prof. AM dr hab. Piotr Wojtasik (Akademia Muzyczna w Katowicach), wykładowca katowickiej AM Sebastian Sołdrzyński oraz dr hab. Wacław Mulak z Akademii Muzycznej w Krakowie i dr Tomasz Gluska z Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.

W czasie trzydniowych warsztatów odbyły się dwa, otwarte dla publiczności koncerty. W pierwszym z nich 17 marca, w Sali Balowej Pałacu w Koszęcinie wystąpili: pedagog I Ogólnopolskich Wiosennych Warsztatów Trąbkowych dr Tomasz Gluska - na co dzień trębacz-solista Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy i wykładowca Akademii Muzycznej w tym mieście oraz Adam Greń z Katedry Instrumentów Dętych i Perkusji Akademii Muzycznej w Katowicach. Na zakończenie warsztatów, w sobotę 18 marca w Kameralnej Sali Koncertowej swój kunszt muzyczny zaprezentowali zarówno pedagodzy, jak i uczestnicy zajęć.

Zespół pałacowo - parkowy w Koszęcinie - siedziba Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk", po raz kolejny stał się doskonałym miejscem do pracy twórczej, tym razem dla muzyków. Przygotowaniem i koordynacją warsztatów zajmowało się Śląskie Centrum Edukacji Regionalnej przy współpracy z panem Krzysztofem Laksą (pierwszy głos - trąbka w orkiestrze Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”). Warunki zapewnione przez organizatorów pozwoliły uczestnikom na pełne wykorzystanie cennego, warsztatowego czasu. Sukces I Ogólnopolskich Wiosennych Warsztatów Trąbkowych jest motywacją dla do kontynuowania tej formy edukacji muzycznej. (AK)

Powrót
Październik 2017
Po Wt Śr Cz Pt So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Najbliższe koncerty

Zapowiedzi