"Solus Christus" w ramach Ewangelickich Dni Kościoła w Cieszynie19 Czerwca 2017

Od 15 do 18 czerwca odbywały się na Śląsku i w Czeskim Cieszynie Ewangelickie Dni Kościoła. Uczestniczyli w nich Ewangelicy świeccy i duchowni z całej Polski oraz zza granicy. W ramach tego spotkania, 16 czerwca chór i orkiestra Zespołu „Śląsk” pod dyrekcją Jean Claudea Hauptmanna wystąpili z programem „Solus Christus”. Koncert odbył się w Parafii Ewangelicko-Augsburskiej – Kościele Jezusowym w Cieszynie.

W wypełnionym po brzegi publicznością Kościele Jezusowym, zabrzmiały pieśni ewangelickie zebrane w programie „Solus Christus”. To kolekcja utworów, która zdążyła już zdobyć uznanie społeczności ewangelickiej w całej Polsce, gdzie „Śląsk” koncertował w ramach obchodów jubileuszu 500-lecia i Roku Reformacji. Cieszymy się ogromnie, że program dedykowany Ewangelikom - będący wyrazem szacunku Zespołu „Śląsk” dla Kościoła, którego wiernym był również Stanisław Hadyna - jest tak gorąco oklaskiwany i przyjmowany z uznaniem przez publiczność. W Cieszynie, wszystkich zebranych w Kościele Jezusowym przywitał bp diecezji cieszyńskiej Adrian Korczago. Wśród słuchaczy koncertu obecnych było wielu znakomitych gości. Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego reprezentowała wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Śląskiego pani Sylwia Cieślar, obecni był także prof. Jerzy Buzek, burmistrz Cieszyna pan Ryszard Macura oraz liczne grono duchownych ewangelickich z Polski i świata, uczestników Ewangelickich Dniach Kościoła. Za wzruszenia i kunszt artystyczny publiczność podziękowała Zespołowi owacją na stojąco.

Ewangelickie Dni Kościoła to świętowanie 500 lat Reformacji w gronie zarówno członków Kościołów ewangelickich, ale również w gronie przyjaciół, znajomych, sąsiadów. W programie kilkudniowych obchodów znalazły się nabożeństwa, spotkania, prelekcje, dyskusje, warsztaty, koncerty, wystawy, przedstawienia, a także tematyczne fora i centra, m.in. kobiet, duszpasterstwa, młodzieży, Biblii oraz odrębny program dla dzieci. Jak podkreślali organizatorzy celem tego międzynarodowego spotkania Ewangelików było „wzmocnienie wspólnoty - przede wszystkim między luteranami z różnych regionów kraju - ale również z partnerskimi Kościołami i organizacjami. To okazja do prezentacji różnorodności i tożsamości Kościoła luterańskiego w Polsce jako żywego Kościoła z europejskimi korzeniami" - podkreślali organizatorzy. Ewangelickie Dni Kościoła odbywały się od 15 do 18 czerwca w Ustroniu, Wiśle, Cieszynie i Czeskim Cieszynie oraz Bielsku-Białej. (AK)

Powrót
Lipiec 2018
Po Wt Śr Cz Pt So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Najbliższe koncerty

Zapowiedzi