Przedostatni weekend sezonu artystycznego26 Czerwca 2017

Powoli zbliża się koniec sezonu artystycznego, ale tempo pracy na scenie wciąż wysokie. Miniony weekend minął bardzo pracowicie, na wspaniałych koncertach w Tarnowskich Górach i Kalwarii Zebrzydowskiej. 25 czerwca, w obydwu miastach Zespół uświetnił ważne dla lokalnej społeczności wydarzenia: 275-lecie kościoła ewangelickiego w Tarnowskich Górach i jubileusz 400-lecia Kalwarii Zebrzydowskiej. Za tydzień kończymy sezon w Koszęcinie, na „Święcie Śląska”!

Koncert w tarnogórskim kościele Zbawiciela odbywał się w ramach Weekendu Dni Otwartych kościoła ewangelickiego w naszym regionie, zorganizowanego z okazji  500 lat Reformacji w diecezji katowickiej. W tych dniach można było zwiedzić zabytkowe kościoły ewangelickie w wielu śląskich miastach, m.in. w Bytomiu, Chorzowie, Częstochowie, Gliwicach, Katowicach, Kluczborku, Zabrzu oraz oczywiście w Tarnowskich Górach. We wszystkich udostępnionych do zwiedzania kościołach każda z parafii zorganizowała specjalne atrakcje, wśród nich pokazy filmów, wykłady i koncerty. Chór i orkiestra Zespołu „Śląsk” pod dyrekcją Jean Claudea Hauptmanna mieli zaszczyt zaprezentować słuchaczom, znany już społeczności ewangelickiej program - „Solus Christus”. Koncert odbywał się w ramach obchodów 500-lecia Reformacji i 275-lecia kościoła w Tarnowskich Górach – matki zborów Górnego Śląska.

Wieczorem tego samego dnia, balet i soliści chóru uświetnili koncertem „Znaszli ten kraj” uroczystości jubileuszu 400 lat Kalwarii Zebrzydowskiej. Obchody z okazji okrągłej rocznicy lokacji miasta zwieńczyła bogata prezentacja polskiej kultury w wykonaniu artystów „Śląska”. Piękna pogoda sprzyjała świętowaniu w plenerze, a koncert Zespołu na miejskim stadionie Kalwarianka został owacyjnie przyjęty przez publiczność.

A już za tydzień zapraszamy do Koszęcina na XIX Wielki Piknik Artystyczny „Święto Śląska”! Wraz z Zespołem będziemy uroczyście obchodzić 64. urodziny „Śląska” i zakończenie sezonu artystycznego. Więcej informacji TUTAJ (AK)

Powrót