"Święto Śląska" czas zacząć!01 Lipca 2017

Posiedzeniem Rady Programowej Zespołu Pieśni i Tańca  „Śląsk” rozpoczęła się XIX edycja „Święta Śląska” – corocznej imprezy urodzinowej Zespołu, wieńczącej sezon artystyczny. Pierwszy dzień świętowania Zespół dedykował sztuce tańca. Odbyły się otwarte warsztaty taneczne i ruchowe, publiczność obejrzała także dziecięcy musical i widowisko taneczne w wykonaniu teatrów tańca. Wieczór zakończyło spotkanie z duchami…

Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” po raz dziewiętnasty zaprosił do swojej siedziby na Piknik Artystyczny „Święto Śląska” – wydarzenie, które od wielu lat cieszy się ogromnym uznaniem wielopokoleniowej publiczności. Przez trzy dni - od 30 czerwca do 2 lipca - Zespół będzie świętował 64. urodziny i zakończenie sezonu artystycznego. Organizatorzy zadbali o bogaty i zróżnicowany program oraz liczne atrakcje towarzyszące, które gwarantują dobrą zabawę całym rodzinom.

Świętowanie rozpoczęło się od posiedzenia Rady Programowej Zespołu „Śląsk” – organu doradczego i opiniującego działalność Zespołu. Dyrekcja przedstawiła członkom Rady sprawozdanie z kończącego się sezonu artystycznego. Obradami kierował Przewodniczący Rady dr Józef Musioł.

Niekwestionowanym bohaterem pierwszego dnia „Święta Śląska” był taniec. Od godziny 16:00 siedziba Zespołu rozbrzmiewała dźwiękami tanecznej muzyki, a kolorowe grono miłośników aktywności ruchowej uczestniczyło w otwartych warsztatach tańca ludowego, zumby, latino, korzystało z zajęć na trampolinach, fitness i body art. Oprócz zajęć warsztatowych, wieczorem na scenie głównej rozpoczęła się Noc Teatrów Tańca - widowisko przygotowane pod kierunkiem Michaiła Zubkova. W musicalu „Grasz w zielone” wystąpili uczniowie Artystycznego Ogniska Wokalno – Baletowego przy Zespole „Śląsk, różne formy i techniki tańca zaprezentowali artyści z Warszawy: Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka” i Teatr Tańca Jazzgot, a także uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej z Bytomia, Pracownia Tańca Pryzmat z Olsztyna, Młodzieżowy Teatr Tańca Współczesnego „Six Limbs” z Radzionkowa, Teatr Tańca RoArte z Kędzierzyna Koźla, Uczniowski Klub Sportowy z Olesna oraz gościnnie zespół i szkoła tańca „Iris” z Kijowa.

Od 23:00 rozpoczął się spowity aurą tajemniczości spektakl w pałacowych salach oraz okalającym go parku. W nastrojowym świetle świec zwiedzający mogli nie tylko zobaczyć wnętrza, ale i spotkać w nich duchy postaci związanych z Zespołem „Śląsk” oraz bohaterów legend o samej siedzibie. Pałac we władanie wzięły duchy Karolinki, Stanisława Hadyny, Elwiry Kamińskiej i ostatniego właściciela - księcia Hohenlohe. Po tarasie i pałacowej wieży przemykała legendarna Biała Dama, a w dawnej kaplicy można było spotkać tajemniczego mnicha i ducha Królowej Marysieńki. Park przy stawie opanowały strzygi i utopce – kapryśne duchy zamieszkujące podmokłe tereny. Atmosferę nocnego zwiedzania z duchami podkreślił o północy koncert organowy w wykonaniu Huberta Marona i Luca Muratori. Sądząc po frekwencji i przekazywanych na gorąco wrażeniach, taka forma poznawania siedziby Zespołu „Śląsk” zdecydowanie przypadła naszym gościom do gustu. (AK)

Powrót
Listopad 2017
Po Wt Śr Cz Pt So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Najbliższe koncerty

Zapowiedzi