Letnia Szkoła Artystyczna - Warsztaty Polskich Tańców Ludowych i Narodowych07 Lipca 2017

Od 7 do 15 lipca potrwają w siedzibie Zespołu „Śląsk” Warsztaty Polskich Tańców Ludowych i Narodowych, odbywające się w ramach kolejnej edycji Letniej Szkoły Artystycznej. Weźmie w nich udział 53 uczestników, w tym także z zagranicy: Kanady, Holandii oraz Australii. Kierownictwo artystyczne warsztatów objął Piotr Drużny.

Warsztaty Polskich Tańców Ludowych i Narodowych powstały z myślą o osobach, które chciałyby poznać polskie tańce regionalne i narodowe oraz rozwijać swoje umiejętności taneczne w tym kierunku. Pedagogami są znani regionaliści oraz specjaliści w swoich technikach tanecznych. Celem zajęć jest podniesienie poziomu umiejętności tanecznych zarówno członków grup folklorystycznych, jak i indywidualnych pasjonatów tańca ludowego. Pod okiem znakomitej kadry pedagogicznej tancerze nauczą się nie tylko nowych tańców regionalnych, ale także podstaw innych technik tańca oraz kompozycji widowiska scenicznego.

Uczestnicy tegorocznych warsztatów mają od 9 do 63 lat, przyjechali do Koszęcina z wielu regionów Polski. Wszyscy są miłośnikami tańca ludowego, wielu z nich to członkowie lub instruktorzy zespołów folklorystycznych. W czasie warsztatów swoje umiejętności będzie doskonalił m.in. zespół polonijny z Kanady "Polanie Polish Song&Dance Association”. W programie tegorocznej edycji znalazły się tańce sieradzkie i piotrkowskie, podlaskie, orawskie i słowackie, nie zabraknie także zajęć z polskich tańców narodowych i tańca klasycznego. Dla wzbogacenia swoich umiejętności uczestnicy warsztatów poznają również techniki utaneczniające Lindy Hop, a dla grupy dziecięcej zaplanowano rytmikę, gry i zabawy taneczne, sportowe oraz zajęcia teatralne i rękodzieła. Odbędą się także potańcówki do muzyki ludowej i wykłady na temat tańca i muzyki.

Zajęcia zaplanowano w trzech grupach, w zależności od stopnia zaawansowania uczestników. Warsztaty zakończą się 14 lipca wręczeniem certyfikatów i potańcówką z góralską kapelą Andrzeja Naglaka.

Koordynatorem Letniej Szkoły Artystycznej w Zespole „Śląsk” jest Śląskie Centrum Edukacji Regionalnej. Więcej informacji www.lsa.zespolslask.eu (AK)

Powrót
Listopad 2017
Po Wt Śr Cz Pt So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Najbliższe koncerty

Zapowiedzi