"Solus Christus" w Ostródzie13 Sierpnia 2017

Po wakacyjnej przerwie Zespół „Śląsk” kontynuuje swoją podróż po Polsce z pieśnią ewangelicką. Po licznych koncertach z programem „Solus Christus” na Śląsku i w sąsiednich województwach, przyszedł czas na Mazury. W ramach wojewódzkich obchodów Roku Reformacji w warmińsko-mazurskim, chór i orkiestra Zespołu pod dyrekcją Jeana Claudea Hauptmanna, wystąpili z koncertem w Amfiteatrze w Ostródzie.

Sejmik Województwa Warmińsko-Mazurskiego podjął uchwałę, by w całym województwie świętować 2017 jako „Rok Reformacji”. Tym samym mazurski region jest jednym z trzech polskich województw – obok śląskiego i dolnośląskiego, które zdecydowały w ten sposób uczcić 500 lat Reformacji. Rok Reformacji Diecezji Mazurskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP odbywa się pod hasłem „Wolni w Chrystusie zmieniamy świat”.

By uczcić jubileusz Reformacji, Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” przygotował wyjątkowy program sakralny pt. „Solus Christus” (Tylko Chrystus) i od początku roku koncertuje z nim w ośrodkach ewangelickich w całej Polsce. W ten sposób Zespół pragnie wyrazić największy szacunek wobec dziedzictwa Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce. Podczas koncertu w Ostródzie „Śląsk” zaprezentował najważniejsze dzieła i utwory muzyczne tradycji ewangelickiej, stanowiące skarb polskiej i europejskiej kultury. Publiczność wysłuchała utworów takich mistrzów jak: J.S. Bach, W.A. Mozart, G.F. Händel oraz pieśni autorstwa M. Lutra, N. Zinzendorfa, K. Hławiczki czy St. Hadyny.

Koncert w ostródzkim amfiteatrze był jednym z centralnych punktów wojewódzkich obchodów Roku Reformacji w warmińsko-mazurskim. Zespół „Śląsk” przyjechał do Ostródy po raz pierwszy w historii, była to więc wyjątkowa, aby spotkać się z artystami.

Patronami honorowymi koncertu byli: Gustaw Marek Brzezin – Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Ks. Bp Jerzy Samiec – Biskup Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP i Czesław Najmowicz – Burmistrz Ostródy.(AK)

Powrót
Październik 2018
Po Wt Śr Cz Pt So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Najbliższe koncerty

Zapowiedzi