Zakończyły się Warsztaty Muzyki Dawnej14 Sierpnia 2017

Dwoma koncertami - w piątek (11 sierpnia) i niedzielę (13 sierpnia), zakończyły się trwające od tygodnia w siedzibie Zespołu „Śląsk” Warsztaty Muzyki Dawnej. Zajęcia pod kierownictwem artystycznym Marco Vitale prowadzili pedagodzy Akademii Arkadia. Warsztaty odbyły się w Koszęcinie po raz trzeci.

Letni kurs przeznaczony był dla uczniów, studentów i absolwentów szkół oraz akademii muzycznych. W zajęciach uczestniczyli klawesyniści, organiści, śpiewacy oraz zespoły muzyki dawnej. Tematem tegorocznej edycji była muzyka niemiecka i polska z okresu XVII wieku. Podczas zajęć uczestnicy skupili się na utworach Dietricha Buxtehute i kilku współczesnych mu twórców: Georga Böhma, Kaspara Förstera i Marcina Mielczewskiego, których twórczość miała duży wpływ na kompozytorów północnej części Europy. Warsztaty prowadzili światowej sławy instrumentaliści specjalizujących się w muzyce baroku: Marco Vitale (kierownik artystyczny, zespoły wokalne i basso continuo), Enrique Gómez-Cabrero Fernández (skrzypce barokowe i zespoły smyczkowe), Romeo Ciuffa (flety barokowe i zespoły instrumentów dętych) i Jan Čižmar (teorba, lutnia i basso continuo).

W ramach Warsztatów Muzyki Dawnej w Koszęcinie odbyły się dwa koncerty. 11 sierpnia, do Sali Balowej koszęcińskiego pałacu, na muzyczną ucztę zaprosili publiczność mistrzowie tego gatunku – pedagodzy warsztatów. 13 sierpnia efekty tygodniowych zajęć zaprezentowali z kolei ich uczniowie, którzy wystąpili w dawnej kaplicy pałacowej w koncercie pt. „Mein Freud Ist Mein”. Kameralne spotkania z muzyką dawną cieszyły się dużym uznaniem sympatyków tego gatunku. Wirtuozeria gry, popisy techniczne wykonawców oraz dobór repertuaru ujęły publiczność i dostarczyły słuchaczom niezapomnianych wrażeń artystycznych. (AK)

Powrót
Październik 2018
Po Wt Śr Cz Pt So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Najbliższe koncerty

Zapowiedzi