"Plon niesiemy, plon..." - dożynkowe koncerty "Śląska"21 Sierpnia 2017

W minioną niedzielę w Siewierzu, a wkrótce także w Gołuchowie i podczas Dożynek Jasnogórskich w Częstochowie – tak wygląda udział Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” w celebrowaniu tegorocznego święta plonów. Co roku o tej porze Zespół wzbogaca swoimi koncertami dożynkowe uroczystości w różnych zakątkach kraju.

Chociaż podczas Dożynek Diecezjalno-Gminnych w Siewierzu deszczowa i chłodna pogoda nie wpisała się w klimat żniw, w świątecznej imprezie wzięło udział wielu mieszkańców diecezji oraz zaproszeni goście. Dożynki rozpoczęła msza święta w kościele pw. św. Macieja Apostoła w Siewierzu, którą odprawił ks. biskup Grzegorz Kaszak. Barwny dożynkowy korowód, przy akompaniamencie orkiestry dętej, przemaszerował na siewierskie błonia, gdzie odbywała się dalsza część świętowania. Był tradycyjny konkurs dożynkowych koron i wieńców ze zbóż, nie zabrakło kiermaszu produktów lokalnych i atrakcji dla najmłodszych.

Gwiazdą imprezy był Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”, który na Błoniach Zamkowych wystąpił w pełnym składzie z programem „A to Polska właśnie”. Zabrzmiały największe „Śląskie” przeboje, począwszy od „Trojaka”, „Karolinki” i „Szła dzieweczka”, przez widowiskowe tańce: „Chustkowy”, „Krakowiaki sądeckie”, „Polskę beskidzką”, góralskie „Tańce podhalańskie”, aż po tańce narodowe: kujawiaka, oberka, poloneza, mazura i finałowego krakowiaka. Nie mogło także w Siewierzu zabraknąć jednej z najbardziej znanych piosenek z repertuaru Zespołu: „Od Siewierza jechał wóz”. Publiczność bawiła się znakomicie!

W najbliższym czasie koncert Zespołu wzbogaci także święto plonów Powiatu Pleszewskiego w Gołuchowie, gdzie 27 sierpnia (Ośrodek Kultury Leśnej, godz. 17:00) „Śląsk” wystąpi z programem „Znaszli ten kraj”. 2 września (Bazylika Jasnogórska, godz. 16:30) chór Zespołu „Śląsk” wystąpi także podczas Dożynek Jasnogórskich, we wspólnym koncercie z solistami i Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Częstochowskiej. Zapraszamy! (AK)

 

 

Powrót
Grudzień 2018
Po Wt Śr Cz Pt So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Najbliższe koncerty

Zapowiedzi