Narodowe Czytanie "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego04 Września 2017

Już po raz szósty Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" wziął udział w akcji „Narodowe Czytanie” pod patronatem Prezydenta RP i Pierwszej Damy. W tym roku Para Prezydencka zachęcała do wspólnej lektury "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego. Kilkugodzinne czytanie w siedzibie Zespołu rozpoczęło się 2 września o godz. 14:00 w Sali Widowiskowej Pawilonu im. Elwiry Kamińskiej.

Wśród lektorów znaleźli się pracownicy Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” oraz zaproszeni goście, m.in: Wójt Gminy Koszęcin Zbigniew Seniów, Stowarzyszenie "Montownia" z Lublińca, studenci Uniwersytetu III wieku z Koszęcina, uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół z Koszęcina. Każdy z lektorów otrzymał od Zespołu „Śląsk” pamiątkowe podziękowanie za udział w Narodowym Czytaniu z Zespołem „Śląsk”. Aby jeszcze lepiej przybliżyć treść „Wesela”, prowadzący spotkanie Piotr Hankus zadbał o odpowiednią scenografię, rekwizyty i muzykę.

Podstawowym celem przedsięwzięcia odbywającego się od sześciu lat pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury, potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości. W przypadku Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" to także doskonała okazja, by wspólna lektura dzieł narodowej literatury odbywała się w urokliwej przestrzeni odnowionego Zespołu Pałacowo - Parkowego w Koszęcinie. Goszcząc co roku uczestników akcji, staramy się w pełni zaprezentować siedzibę Zespołu. Wspólne czytanie odbywało się już m.in. w parku, pałacowych salach i na dziedzińcu. Narodowe Czytanie w Zespole „Śląsk” - od początku istnienia akcji - koordynuje Śląskie Centrum Edukacji Regionalnej. (AK)

Powrót
Październik 2018
Po Wt Śr Cz Pt So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Najbliższe koncerty

Zapowiedzi