Artystyczne Ognisko Wokalno - Baletowe zainaugurowało rok szkolny19 Września 2017

Wraz z rozpoczęciem zajęć w szkołach, swoją działalność w Zespole „Śląsk” wznawia także Artystyczne Ognisko Wokalno – Baletowe im. Elwiry Kamińskiej. 18 września odbyła się uroczysta inauguracja III edycji Ogniska, w ramach projektu dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod nazwą: "Potrafię - śpiewam i tańczę. Cykl wokalnych i tanecznych warsztatów dla dzieci ".

W imieniu Dyrektora Zespołu „Śląsk”, dzieci oraz ich rodziców powitał Kierownik Śląskiego Centrum Edukacji Regionalnej pan Michał Mazur, życząc wszystkim wytrwałości i wszelkich sukcesów. Naukę tańca i śpiewu w nowym roku szkolnym 2017/2018 rozpoczęło 62. dzieci, w tym szesnaścioro nowych kandydatów w wieku od 5 do 12 lat. Podczas zajęć prowadzonych przez wyspecjalizowanych pedagogów Zespołu „Śląsk” oraz Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Ludomira Różyckiego w Bytomiu, dzieci i młodzież będą się kształcić w kierunku wokalnym i tanecznym oraz rozwijać uzdolnienia muzyczno-ruchowe.

W Ognisku dzieci będą mogły poszerzyć swoje umiejętności i nauczyć się współdziałania w grupie poprzez  rozwijanie inwencji twórczej. Służyć temu będą ćwiczenia umuzykalniające, rytmiczne oraz wokalne, podczas których dzieci nauczą się piosenek, poznają świat dźwięków i rozwiną predyspozycje w zakresie sztuki wokalnej i recytatorskiej. Zajęcia w  grupie wokalno - tanecznej poprowadzą pedagodzy: Renata Dworak, Aleksandra Żaczkova, Beata Danielska i Piotr Hankus. Płynności ruchu i wdzięku, kształtowania prawidłowej sylwetki, precyzji, estetyki i gracji dzieci będą się uczyć w grupach baletowych, pod kierunkiem pedagogów:  Ilony Pułkownik,  Mirelli Warzechy, Aleksandry Żaczkovej, Beaty Danielskiej, Anny Śmiganowskiej i Jacka Drozdowskiego. Koordynatorem Artystycznego Ogniska Wokalno – Baletowego jest Michaił Zubkov, artysta i pedagog tańca w Zespole „Śląsk”.

Po zakończonej nauce w Ognisku dzieci z grupy wokalno - baletowej mogą zdawać egzaminy wstępne do szkół baletowych, gdzie mają możliwość kontynuowania edukacji artystycznej. Życzymy powodzenia i wielu sukcesów w nowym szkolnym! (DK)

Powrót