"A to Polska właśnie" w ramach Światowego Dnia Turystyki22 Września 2017

Śląski Cieszyn po raz pierwszy wystąpił w roli gospodarza ogólnopolskich obchodów Światowego Dnia Turystyki. Z tej okazji w Teatrze im. Adama Mickiewicza odbyła się uroczysta Gala współorganizowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polską Organizację Turystyczną oraz Urząd Miejski w Cieszynie. Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” uświetnił wydarzenie koncertem z repertuarem ludowo – narodowym pt. „A to Polska właśnie”.

Światowy Dzień Turystyki, to międzynarodowe święto obchodzone corocznie 27 września, ustanowione przez ONZ w 1979 roku. Celem tego dnia jest podniesienie świadomości na temat roli turystyki w ramach społeczności międzynarodowej i pokazania, jak wpływa na społeczne, kulturowe, polityczne i ekonomiczne wartości na całym świecie.

Cieszyńskie obchody rozpoczęła konferencja pt. „Marka turystyczna – podstawą efektywnej promocji regionu, kraju”, której organizatorem było Ministerstwo Sportu i Turystyki wraz z Polską Organizacją Turystyczną, Urzędem Miasta Cieszyna, Stowarzyszeniem Rozwoju i Współpracy Regionalnej Olza oraz firmą Tauron Ciepło. W konferencji udział wzięło ponad 130 uczestników, w tym: przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego, branży, regionów, eksperci oraz wiele innych osób, którym bliski jest rozwój i promocja turystyki. Wieczorem uczestnicy Konferencji spotkali się w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie na uroczystej Gali, podczas której pan Dariusz Rogowski, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki wręczył odznaki honorowe Za Zasługi dla Turystyki osobom zasłużonym, działającym w sferze turystyki. Galę uświetnił koncert chóru, baletu i orkiestry Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Obok przedstawiciela Ministerstwa Sportu i Turystyki, wśród gości honorowych Galii znaleźli się także m.in.: prezes Polskiej Organizacji Turystycznej pan Marek Olszewski i burmistrz Cieszyna pan Ryszard Macura.

Każdego roku ogólnopolskie obchody Światowego Dnia Turystyki odbywają się w innym mieście, dotychczas gospodarzem były m.in. Warszawa, Kraków, Gdańsk, Krasiczyn czy Malbork.

Powrót
Luty 2018
Po Wt Śr Cz Pt So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        

Najbliższe koncerty

Zapowiedzi