Koncert orkiestry Zespołu "Śląsk" zainaugurował Rudzką Jesień Kulturalną25 Września 2017

23 września, program „Perły muzyki klasycznej” w wykonaniu orkiestry Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, zainaugurował Rudzką Jesień Kulturalną. Sobotni koncert w Miejskim Centrum Kultury w Rudzie Śląskiej, był pierwszym w ramach trzymiesięcznego cyklu wydarzeń kulturalnych. Do końca grudnia zaplanowano koncerty, spektakle, projekcje filmowe, występy kabaretów oraz spotkania z ciekawymi ludźmi.

W repertuarze koncertu „Perły muzyki klasycznej” znalazły się popularne utwory muzyki klasycznej - znane i lubiane utwory instrumentalne w mistrzowskim wykonaniu muzyków orkiestry Zespołu „Śląsk”, pod dyrekcją Krzysztofa Dziewięckiego i Mirosława Macieja Banacha. Program jest nowością w ofercie Zespołu „Śląsk”, jego premiera odbyła się w Koszęcinie w kwietniu tego roku. Koncert rozpoczął elegancki, piękny walc Johanna Straussa syna „Odgłosy wiosny”. Wśród pereł muzyki klasycznej zaprezentowanych tego wieczoru zabrzmiały także utwory Antonio Vivaldiego, Sergiusza Rachmaninowa, Johannesa Brahmsa, a także Georga Friedricha Haendla. Publiczność porwały cygańskie melodie Pablo Sarasate, „Czardasz” Montiego oraz urzekające, filmowe nuty Ennio Morricone z filmu „Misja”. Na bis zabrzmiał „Marsz Radetzkyego” Johanna Straussa, z udziałem publiczności, która pod dyrekcją Krzysztofa Dziewięckiego dała się zaprosić do wyklaskiwania marszowego rytmu. Jesteśmy przekonani, że wspaniały odbiór koncertu inauguracyjnego przez rudzką publiczność, to dobra wróżba na powodzenie całej Jesieni Kulturalnej.

Organizowana od 1991 roku Rudzka Jesień Kulturalna to coroczny cykl imprez, który na stałe wpisał się w kalendarz miasta. Organizatorzy dbają o różnorodność programową tej prawdziwej, kulturalnej uczty. W  tym roku, w Rudzie Śląskiej gościć będą m.in. Marcin Kydryński, Alicja Majewska, Blue Cafe, Pectus, Stare Dobre Małżeństwo, Viola Brzezińska oraz kabaret Ani Mru-Mru. Zaplanowano też spektakle z udziałem takich gwiazd jak Joanna Żółkowska, Marek Siudym i Maciej Damięcki, wieczór z kulturą żydowską oraz kolejne edycje stałych punktów programu Rudzkiej Jesieni Kulturalnej. Impreza z 26 letnią historią ma już wierną publiczność, która każdego roku wyczekuje na odbywające się w jej ramach wydarzenia kulturalne. Jak zapewniają organizatorzy - Miasto Ruda Śląska, różnorodność programu sprawia, że każdy miłośnik kultury znajdzie coś dla siebie. Większość imprez będzie się odbywała w miejskich instytucjach kultury. Szczegółowy program tegorocznej Rudzkiej Jesieni Kulturalnej znajduje się na www.rudaslaska.pl  (AK)

Powrót
Październik 2018
Po Wt Śr Cz Pt So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Najbliższe koncerty

Zapowiedzi