Dyrektor Zespołu "Śląsk" uhonorowany "Pierścieniem Patrioty"05 Października 2017

4 października w Bielsku Białej, Dyrektor Zespołu „Śląsk” Zbigniew Cierniak odebrał unikatowe wyróżnienie – „Pierścień Patrioty”. Tym wyjątkowym sygnetem Zarząd Stowarzyszenia Wspierania Bezpieczeństwa Narodowego honoruje osoby, które w sposób znaczący przyczyniły się do propagowania patriotyzmu, polskości i miały wpływ na budowanie pozytywnego wizerunku naszej Ojczyzny.

"Pierścień Patrioty” to unikatowy sygnet, którym wyróżnia się osoby stawiające na pierwszym miejscu oddanie, miłość i szacunek do Ojczyzny, poczucie więzi społecznych, jedności i solidarności z własnym narodem, pielęgnowanie narodowej tradycji, kultury i języka polskiego. Na Pierścieniu umieszczony jest napis „Amor patriae nostra” – „Kocham nasz kraj”. Każdy z sygnetów posiada certyfikat. O jego przyznaniu decyduje wyłącznie Zarząd SWBN, który jest jedynym właścicielem „Pierścienia Patrioty”.

Idea honorowania „Pierścieniem Patrioty” narodziła się w 2016 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Wspierania Bezpieczeństwa Narodowego. Jak czytamy na stronie internetowej Stowarzyszenia, Pierścień jest symbolem przynależności do elitarnej grupy ludzi, będących stale w gotowości służyć Ojczyźnie.

Dyrektor Zbigniew Cierniak dołączył do zaszczytnego grona dotychczasowych laureatów. „Pierścienie Patrioty” otrzymali już m.in.: były wicepremier Janusz Stainhoff – Przewodniczący Rady Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, senator Anna Maria Anders, prof. Leszek Żukowski Prezes Zarządu Głównego Światowego Związku Żołnierzy AK, gen. Stanisław Woźniak Prezes Zarządu Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ, Janusz Onyszkiewicz dwukrotny Minister Obrony Narodowej.

Podczas uroczystości Dyrektorowi Zbigniewowi Cierniakowi towarzyszyli soliści Zespołu „Śląsk”, którzy wzbogacili wieczór krótkim koncertem. (AK)

Powrót
Październik 2018
Po Wt Śr Cz Pt So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Najbliższe koncerty

Zapowiedzi