Koncert podczas inauguracji Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw19 Października 2017

18 października rozpoczął się w Katowicach VII Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Zespół „Śląsk” wystąpił z koncertem podczas oficjalnego otwarcia imprezy, która na stałe wpisała się w tradycję europejskich wydarzeń gospodarczych. Gośćmi honorowymi inauguracji w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, byli: wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin oraz prof. Jerzy Buzek.

Na tę wyjątkową okazję Zespół „Śląsk” przygotował repertuar pieśni i tańców ludowych oraz narodowych, zebranych w programie „A to Polska właśnie”. W programie zaprezentowano także publiczności najnowsze pozycje programowe: „Tańce spiskie” i „Tańce jurgowskie”, które zostały włączone do programu „A to Polska właśnie” wraz z początkiem jubileuszowego, 65. sezonu artystycznego. Choreografię tańców przygotowała pani Maria Wnęk, do muzyki w opracowaniu Przemysława Marcyniaka.

Uroczystego otwarcia Kongresu, który w tym roku odbywa się pod hasłem „Uwolnić biznes”, dokonał Tadeusz Donocik, przewodniczącego Kongresu MŚP oraz prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach. W ciągu trzech dni zaplanowano kilkadziesiąt sesji panelowych oraz szereg warsztatów i spotkań, w których udział wezmą eksperci z kraju i zagranicy. Uczestnicy będą dyskutować o możliwościach rozwoju i wyzwaniach jakie stoją przed przedsiębiorcami. Wśród zaproszonych gości i panelistów znajdują się najważniejsze osoby w Państwie, osobistości ze świata nauki, polityki i gospodarki oraz delegacje zagraniczne z kilkudziesięciu państw.

W pierwszym dniu odbywającej się w Katowicach imprezy wzięło udział ok. 6 tys. uczestników z ponad 30 krajów. (AK)

Powrót
Czerwiec 2017
Po Wt Śr Cz Pt So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Najbliższe koncerty

Zapowiedzi