Zespół "Śląsk" nagrywa nową płytę!08 Listopada 2017

Od 6 do 10 listopada potrwają w Koszęcinie nagrania do nowej płyty Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Kolejny album w fonograficznej kolekcji „Śląska” pojawi się z okazji stulecia polskiej niepodległości, które będziemy świętować w 2018 roku.

Na płycie znajdą się m.in. polskie pieśni hymniczne, a także pieśni wojenne, żołnierskie i partyzanckie. Wśród nich m.in.: „Mazurek Dąbrowskiego”, „Boże coś Polskę”, „Rota Śląska”, popularne piosenki z okresu powstania warszawskiego czy powstań śląskich. Nie zabraknie pieśni reprezentacyjnej Wojska Polskiego „My Pierwsza Brygada” w wyjątkowym opracowaniu muzycznym Stanisława Hadyny. Wśród ponad 20 utworów znajdą się także m.in. „Czerwone maki na Monte Cassino”, „Rozszumiały się wierzby płaczące”, „Pieśń o Ojczyźnie”, „Ułan i dziewczyna” czy „Witaj majowa jutrzenko”. Autorami opracowań muzycznych są Stanisław Hadyna, Krzysztof Dziewięcki, Mirosław Maciej Banach, Ireneusz Łojewski i Janusz Stalmierski.

Nagrania odbywają się w Sali Widowiskowej Pawilonu im. Elwiry Kamińskiej w Koszęcinie z udziałem solistów, chóru i orkiestry Zespołu „Śląsk”. Nad rejestracją czuwa krakowskie Studio Nagrań Tomasza Lidy, z którym „Śląsk” współpracował już m.in. podczas nagrań albumu „Solus Christus”. Premiera płyty z pieśniami patriotycznymi planowana jest na przełomie lutego i marca przyszłego roku. (AK)

 

Powrót