Weekend z edukacją20 Listopada 2017

Aktywnie i pod hasłem edukacji regionalnej minął weekend w Zespole „Śląsk”. W koszęcińskiej siedzibie gościliśmy na warsztatach laureatów Przeglądu „Śląskie Śpiewanie”, zespoły „Iskierki” i „Wesołe Jedyneczki”. Przedstawiciel „Śląska” zasiadł także w Jury VIII Ogólnopolskiego Konkursu Tańca Śląskiego "TROJAK 2017" w Katowicach.

Zespół Pieśni i Tańca „Silesianie” Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach wraz z Uniwersytetem Ekonomicznym oraz Stowarzyszeniem Folklorystycznym „Silesianie” po raz kolejny zaprosili wszystkich zainteresowanych tańcami śląskimi na VIII edycję Ogólnopolskiego Konkursu Tańca Śląskiego "TROJAK 2017".  Organizatorzy  gościli przedstawicieli ośrodków tanecznych z regionu Śląska oraz całej Polski, ukazując towarzyską formę tańca śląskiego. Konkursowe zmagania odbyły się 17 listopada, dzień później laureaci wystąpili także podczas IV Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Polskiego "Śląski Diament 2017".  Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” był partnerem tego wydarzenia, a nasz tancerz oraz instruktor tańca  ludowego Tomasz Dworak zasiadał w Jury Konkursu.

W weekend siedziba Zespołu „Śląsk” zapełniła się młodymi artystami – laureatami Regionalnego Przeglądu Pieśni "Śląskie Śpiewanie" im. prof. Adolfa Dygacza, który zakończył się w czerwcu tego roku. W ramach nagrody, członkowie Zespołu Pieśni i Tańca „ISKIERKI” z Brzeszcz oraz Zespołu Wokalno – Instrumentalnego „Wesołe Jedyneczki” z Mysłowic, przyjechali do Koszęcina na aktywny, edukacyjny weekend. Pod egidą Zespołu „Śląsk”, przez trzy dni odbywały się warsztaty plastyczne, etnograficzne, dykcji i recytacji, ruchu scenicznego oraz tańca ludowego.  Był także czas na dokładne poznanie siedziby Zespołu, spacery po malowniczym parku i Koszęcinie. Mamy nadzieję, że pełni wrażeń i nowych umiejętności młodzi artyści powrócą do nas w kolejnej edycji „Śląskiego Śpiewania”. Pobyt zespołów w Koszęcinie koordynowało Śląskie Centrum Edukacji Regionalnej. (EK)

Powrót
Październik 2018
Po Wt Śr Cz Pt So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Najbliższe koncerty

Zapowiedzi