Uczniowie warszawskiej szkoły baletowej w Koszęcinie15 Grudnia 2017

Kontynuując bogaty program edukacji tanecznej skierowany do tancerzy profesjonalnych od 10 do 15 grudnia gościliśmy w siedzibie Zespołu 18 uczennic warszawskiej Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza. Korzystając z doskonałej kadry dydaktycznej przygotowaliśmy ambitny program warsztatów tanecznych zarówno z zakresu tańca klasycznego, jak i współczesnego, narodowego i ludowego.

Pobyt został zrealizowany w ramach nagrody przyznanej podczas III Ogólnopolskiego Festiwalu Polskich Tańców Narodowych dla uczniów Ogólnokształcących Szkół Baletowych w 2017 roku, a wydarzenie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W trakcie warsztatów uczniowie pracowali pod kierunkiem Michaiła Zubkova na lekcjach tańca klasycznego, Łukasz Huzik uczył technik tańca współczesnego, a Marek Świeca oraz Izabela Seniów – tańców góralskich.

Dodatkowo młodzi tancerze brali udział w zajęciach etnograficznych prowadzonych przez Ewę Kruszynę, warsztatach makijażu scenicznego naszego wizażysty Adama Chmielniaka oraz zajęciach z prawidłowej techniki Nordic Walking przygotowanych przez Michała Mazura - instruktora Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking.

Już teraz zapraszamy uczniów szkół baletowych na Warsztaty Master Class, które odbędą się w ramach Letniej Szkoły Artystycznej od 4 do 10 lipca 2018 roku. (MM)

Powrót