Dyrektor Zbigniew Cierniak laureatem Platynowego Lauru Umiejętności i Kompetencji22 Stycznia 2018

20 stycznia, po raz 26. Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach wręczyła w kilkunastu kategoriach Laury Umiejętności i Kompetencji. Uhonorowano ludzi ze świata kultury, polityki, nauki, działaczy społecznych czy przedsiębiorców, którzy odnosząc sukcesy wyróżniali się w województwie na polu społeczno-gospodarczym. W tym roku Kapituła nagrody doceniła także Dyrektora Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”.

Gospodarzem wydarzenia było miasto Zabrze. XXVI Gala Laurów Umiejętności i Kompetencji odbyła się w Domu Muzyki i Tańca. Uroczystość, będąca symbolicznym podsumowaniem roku 2017 w dziedzinie gospodarczej, naukowej i kulturalnej, jak co roku zgromadziła ponad 2000 gości - parlamentarzystów, przedstawicieli administracji rządowej i samorządowej, wybitnych przedstawicieli świata nauki, twórców kultury oraz przedsiębiorców.

Podczas uroczystego wieczoru łącznie uhonorowano 88 osób i podmiotów w różnych kategoriach. Przyznano Diamentowe, Kryształowe, Platynowe i Złote Laury ludziom niezwykłym, którzy w minionym okresie swoimi umiejętnościami, kompetencjami oraz swoim autorytetem wspierali procesy zmian w naszym regionie i kraju oraz przyczynili się do tworzenia pozytywnego wizerunku Polski w świecie.

Wśród wyjątkowego grona tegorocznych laureatów znalazł się Dyrektor Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” Zbigniew Cierniak, który został wyróżniony Platynowym Laurem Umiejętności i Kompetencji „Ambasador Spraw Polskich”. Wraz z nim platynowe laury w tej kategorii odebrali: Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Stanisław Szwed, Ambasador Republiki Chorwacji Andrea Bekić oraz światowej klasy architekt Robert Konieczny.

Wśród laureatów nie zabrakło także mediów i ludzi kultury, w tym także związanych z Zespołem „Śląsk”. Kryształowy Laur z Diamentem odebrała m.in. wieloletnia członkini Rady Programowej Zespołu, prof. Dorota Simonides. Nagrodę Specjalną „Orzeł Piastów Śląskich” otrzymało Polskie Radio Katowice, świętujące w tym roku – także z Zespołem „Śląsk” – swoje 90-lecie. Złote Laury trafiły w ręce m.in. Artura Rojka, muzyka i dyrektora Off Festivalu oraz Jana P. Matuszyńskiego, reżysera filmu „Ostatnia rodzina”. Platynowy Laur „Pro Publico Bono” przyznano m.in. Telewizji Polskiej S.A. Oddział Terenowy w Katowicach, z okazji 60-lecia działalności. Najwyższy, Diamentowy Laur otrzymał założyciel firmy Konspol, Kazimierz Pazgan oraz wielki przyjaciel Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, pan Karol Cebula – samorządowiec, wydawca i felietonista, znany także z działalności charytatywnej.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

Gala Laurów Umiejętności i Kompetencji odbywa się od 26 lat, przez wszystkie lata, łącznie wyróżnionych Laurem Umiejętności i Kompetencji zostało 1126 osób, instytucji i podmiotów. Zespół „Śląsk” został uhonorowany Platynowym Laurem Umiejętności i Kompetencji "Ambasador Spraw Polskich" w 2009 roku. (AK)

Powrót