"Śląsk" zatańczył poloneza z maturzystami26 Stycznia 2018

26 stycznia, w Zabrzu tancerze Zespołu „Śląsk” poprowadzili tradycyjnego, plenerowego poloneza maturzystów. W ten sposób, już po raz 11. młodzież inaugurowała odliczanie 100 dni do egzaminu dojrzałości. Na Placu Warszawskim zgromadziło się blisko 800 uczniów.

Zespół „Śląsk” z radością po raz kolejny towarzyszy maturzystom w tej zabrzańskiej imprezie. Tanecznym krokiem, do muzyki Wojciecha Kilara, artyści baletu prowadzili młodzież w pierwszych parach. Całość choreografii, ze sceny koordynował Piotr Hankus.

To już jedenasta edycja wspólnego poloneza na Placu Warszawskim. W tym widowiskowym wydarzeniu co roku uczestniczą uczniowie zabrzańskich szkół średnich, a towarzyszą im przedstawiciele samorządu, uczelni wyższych zlokalizowanych w mieście oraz dyrektorzy szkół. Obecna podczas wydarzenia prezydent Miasta Zabrze, pani Małgorzata Mańka – Szulik, życzyła wszystkim maturzystom powodzenia podczas zbliżającego się egzaminu dojrzałości.

Każdego roku inna szkoła koordynuje przygotowania poloneza i to jej uczniowie tańczą w pierwszych parach. W tym roku liderem było Centrum Edukacji w Zabrzu. (AK)

Powrót