Weekendowe spotkania z publicznością05 Marca 2018

W piątek w Olsztynie, w niedzielę w Bierutowie – w tych dwóch miastach artyści chóru, baletu i orkiestry spotkali się w miniony weekend z publicznością. Dla oczekujących na „Śląsk” widzów, Zespół przygotował swój przebojowy program „A to Polska właśnie”.

W piątkowy wieczór olsztyńska Hala Urania była wypełniona tłumem wielbicieli Zespołu „Śląsk”.  Koncert był wielkim wydarzeniem kulturalnym, które swoim patronatem objęli: Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki i Prezydent Miasta Olsztyn Piotr Grzymowicz. Do Sali Widowiskowo-Sportowej w Bierutowie, na niedzielne popołudnie ze „Śląskiem” zaprosił z kolei burmistrz Bierutowa wraz z Ośrodkiem Kultury i Sportu. Taneczno-wokalna uczta w wykonaniu chóru, baletu i orkiestry Zespołu „Śląsk”, była prezentem władz miasta z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet.

Na program koncertów złożyły się najpiękniejsze kompozycje i opracowania muzyczne m.in. Stanisława Hadyny i Wojciecha Kilara oraz choreografie Elwiry Kamińskiej, Władysława Stefanika, Michała Jarczyka. W repertuarze znalazły się przebojowe piosenki, tańce ludowe i narodowe, z którymi Zespół „Śląsk” zdobywa serca w Polsce i na świecie od 65 lat. Czerpiąc pozytywną energię z owacyjnego przyjęcia publiczności, artyści odwdzięczyli się wspaniałym scenicznym widowiskiem, pełnym barw, wigoru i wzruszeń. Jak doskonały był tego efekt można podziwiać oglądając galerię zdjęć z koncertów. Dziękujemy za wspólne artystyczne emocje i burzę braw! (AK)

Powrót