Wspieramy akcję "Śląskie dla kobiety"12 Marca 2018

10 marca w jaworznickiej Galerii Handlowej Galena, soliści chóru Zespołu „Śląsk” wystąpili podczas akcji promującej kampanię „Śląskie dla kobiety”. Projekt, którego inicjatorem jest Śląski Urząd Marszałkowski, ma zwiększyć świadomość zdrowotną kobiet w zakresie profilaktyki raka piersi oraz zachęcić do badań.

W ramach „Śląskie dla kobiety” do miast i wsi województwa śląskiego zawitają specjalne samochody tzw. PINK-Busy z materiałami informacyjnymi na temat profilaktyki raka piersi. Urząd Marszałkowski będzie także organizował wydarzenia z udziałem lekarzy, dietetyków, fizjoterapeutów oraz przedstawicielek klubów Amazonek. Pierwsze z takich przedsięwzięć – inicjujące cykl spotkań - odbyło się w sobotę 10 marca, w Galerii Handlowej Galena w Jaworznie. Panie, które pojawiły się w jaworznickiej galerii handlowej mogły liczyć na porady specjalistów, konkursy z niespodziankami i wiele innych atrakcji. Na scenie odbywały się ćwiczenia ruchowe i spotkania z ciekawymi ludźmi, w tym z ambasadorką akcji Agnieszką Cegielską. Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” przyłączył się do kampanii promującej akcję „Śląskie dla kobiety”, występując z koncertem popularnych pieśni i piosenek z repertuaru operetkowego.

Obecny podczas spotkania w Jaworzu Marszałek Wojciech Saługa powiedział: „Chcemy z tą akcją dotrzeć do jak największej liczby kobiet i zachęcić je do badań profilaktycznych. Im wcześniej to zrobimy, tym większa szansa, że uda nam się wykryć i pokonać chorobę, która każdego roku zabiera sześć tysięcy kobiet. Ważne są nie tylko regularne badania, ale i edukacja, stąd pomysł tej akcji, dzięki której mam nadzieję uda się uratować zdrowie i życie wielu kobiet”.

Warto przypomnieć, że Sejmik Województwa Śląskiego uchwalił rok 2018 Rokiem Profilaktyki Raka Piersi.(AK)

Powrót