Ostatnie pożegnanie19 Lipca 2018

Z wielkim smutkiem informujemy, że odeszła od nas na zawsze była artystka Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, wspaniała, niezapomniana Izabela Nawe-Spychalska.

Zaczynała karierę jako nastolatka w Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, by w wieku 24 lat przenieść się do Teatru Wielkiego w Łodzi, gdzie zadebiutowała jako Gilda w operze „Rigoletto” G.Verdiego. W ciągu trzech sezonów zrealizowała kilkanaście partii, były to m.in.: Blonda („Uprowadzenie z Seraju” W.A.Mozarta), Łucja („Łucja z Lammermoor” G.Donizettiego), Małgorzata („Faust” Ch.Gounoda), Eurydyka („Orfeusz w piekle” J.Offenbacha), Adela („Zemsta Nietoperza”J.Straussa) i wiele innych. W Deutsche Staatsoper w Berlinie przez 25 lat była pierwszym sopranem koloraturowym. Izabela Nawe-Spychalska śpiewała na operowych scenach Wiednia, Budapesztu, Lizbony, Lyonu, Brukseli, Hamburga, Monachium, Paryża, Lozanny, Sztokholmu, San Francisco i Tokio.

W imieniu Dyrekcji, artystów i wszystkich pracowników Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny w tej bolesnej godzinie żałoby składamy wyrazy głębokiego współczucia rodzinie i bliskim śp. Izabeli Nawe-Spychalskiej. Łączymy się sercem, dzieląc ból, i pragniemy zapewnić o naszym duchowym wsparciu w tej smutnej godzinie rozstania.

Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 23.07.2018 roku o 12:00 w P\parafii rzymskokatolickiej Najświętszego Serca Jezusowego w Kaletniku (Koluszki).

Powrót