Finał Międzynarodowej Letniej Szkoły Tańca Współczesnego. Kolejna edycja LSA przechodzi do historii...30 Lipca 2018

W miniony weekend, koncertem finałowym zakończyła się Międzynarodowa Letnia Szkoła Tańca Współczesnego. Kreowana z pasją od trzynastu lat szkoła jest prawdziwym świętem tańca - elitarnym spotkaniem, którego poziom artystyczny tworzą wspólnie wysokiej klasy pedagodzy i ich utalentowani uczniowie.

28 lipca, po dziewięciu dniach doskonalenia swojego warsztatu tanecznego, ponad 130 osób zaprezentowało efekty swojej pracy podczas Koncertu Finałowego i otrzymało certyfikaty ukończenia Letniej Szkoły Artystycznej. Jak co roku publiczność podziwiała młodych artystów w Sali Widowiskowej Pawilonu im. Elwiry Kamińskiej. Była to kolejna edycja warsztatów tańca współczesnego w ramach Letniej Szkoły Artystycznej w Zespole „Śląsk”. Od pierwszej edycji Międzynarodowa Letnia Szkoła Tańca Współczesnego odbywa się pod kierownictwem artystycznym Michaiła Zubkova i jest zawsze najliczniejszą pod względem ilości uczestników. W tym roku wzięło w niej udział 140 tancerzy z całej Polski oraz z Węgier, Niemiec, Korei Południowej i Austrii.

Zakończona właśnie Letnia Szkoła Artystyczna trwała w siedzibie Zespołu od początku lipca. W ramach wszystkich modułów LSA do Koszęcina przyjechało w sumie 240 uczestników z całego świata. Gościliśmy tancerzy z Polski oraz z Rosji, Niemiec, Węgier, Szwecji, USA, Kanady, Ukrainy, Norwegii, Czech, Korei Południowej i Austrii. Doskonała infrastruktura w zabytkowym zespole pałacowo-parkowym sprzyjała realizacji założeń programowych Szkoły, dzięki czemu uczestnicy korzystający z profesjonalnych sal tanecznych, gabinetu odnowy biologicznej oraz sali widowiskowej mogli rozwijać swoje umiejętności w przepięknym otoczeniu z najlepszą, profesjonalną kadrą pedagogiczną oraz jak zawsze w idealnej atmosferze.
Całość - trwającej od 3 do 29 lipca - Letniej Szkoły Artystycznej w Zespole „Śląsk” koordynowało Śląskie Centrum Edukacji Regionalnej. Do zobaczenia za rok!

Powrót