Ostatnie pożegnanie20 Listopada 2018

Z wielkim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pani Marii Kozielec, tancerki pierwszego składu Zespołu „Śląsk", o niepodważalnych zasługach dla polskiej kultury.

Pani Maria tańczyła w Zespole Pieśni i Tańca „Śląsk" 25 lat, a następnie (w latach: 1979-1984) kontynuowała swą pracę na rzecz „Śląska” w charakterze korepetytorki baletu.

Była pierwszą solistką „Tańca chustkowego", a wraz z mężem Tadeuszem tworzyli niezapomniany duet tancerzy. Jeśli ktoś widział koncert „Śląska” a w nim wspaniałego oberka i jego niemal akrobatyczne elementy, to właśnie oni byli ich prekursorami. Jako pierwsi pozwolili sobie na te efektowne podnoszenia i wyskoki, które wykonywane na scenie do dziś wzbudzają aplauz publiczności. Wraz z odejściem Pani Marii przemija część historii Zespołu „Śląsk”…

Msza Święta pogrzebowa odbędzie się w dniu 21 listopada br. o godzinie 14:00 w Parafii pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Wieprzu /k Bystrej Żywieckiej. Ceremonia pogrzebowa odbędzie się w dniu 23 listopada br. o godzinie 12:00 na Cmentarzu w Bielsku - Białej przy ul. Cmentarnej.

W imieniu Dyrekcji, artystów i wszystkich pracowników Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny w tej bolesnej godzinie żałoby składamy wyrazy głębokiego współczucia rodzinie i bliskim śp. Marii Kozielec. Łączymy się sercem, dzieląc ból, i pragniemy zapewnić o naszym duchowym wsparciu w tej smutnej godzinie rozstania.

Powrót