"Poloneza czas zacząć"25 Stycznia 2019

Jak co roku, na sto dni przed maturą, tancerze Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” poprowadzili poloneza zabrzańskich maturzystów. 24 stycznia, do wspólnego tańca na Placu Warszawskim w Zabrzu stanęło blisko 800 uczniów szkół średnich. Wodzirejem 12. edycji imprezy był Piotr Hankus, który zadbał o choreografię i jej zgranie z piękną muzyką Wojciecha Kilara.

Formułę: „Poloneza czas zacząć”, wypowiedziała do maturzystów prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik. Uczniowie zatańczyli w obecności przedstawicieli władz samorządowych, radnych Sejmiku Województwa Śląskiego, miasta Zabrze oraz przedstawicieli śląskich uczelni i dyrektorów szkół ponadgimnazjalnych. Prezentacji przyglądali się także młodsi koledzy, uczniowie zabrzańskich szkół podstawowych i gimnazjów.

Każdego roku inna szkoła koordynuje przygotowania i to właśnie jej uczniowie tańczą w pierwszych parach. W tym roku liderem był Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Zabrzu. Korowód poprowadzili tancerze Zespołu „Śląsk” w szlacheckich kontuszach, pokazując młodzieży jak wygląda wzorowo odtańczony krok podstawowy i nadając całości właściwy rytm. Nad prawidłowym przebiegiem imprezy i choreografią tańca narodowego czuwał Piotr Hankus, który po raz kolejny przyjął na siebie rolę wodzireja zabrzańskiego poloneza. Na 100 dni przed maturą, życzymy wszystkim koncertowych wyników na majowych egzaminach! (AK)

Powrót