Wojtek Mazolewski Quintet i Zespół "Śląsk" na ceremonii losowania piłkarskich Mistrzostw Świata25 Lutego 2019

W minioną niedzielę w Gdynia Arena, kwintet Wojtka Mazolewskiego wraz z chórem Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” uświetnili swoim wspólnym występem ceremonię losowania grup Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej do lat 20. Gospodarzem turnieju po raz pierwszy będzie Polska. Losowanie otwiera wielkie, piłkarskie święto, które na przełomie maja i czerwca tego roku odbędzie się w sześciu miastach naszego kraju. Transmisję z ceremonii losowania przeprowadziła Jedynka i TVP Sport.

Ludowy akcent w postaci Zespołu „Śląsk” na otwarcie i zamknięcie ceremonii losowania Mistrzostwa Świata FIFA U-20, znakomicie podkreślił polski, narodowy charakter gospodarza turnieju. Piękne głosy artystów chóru, wspaniałe śląskie stroje i kwintet Wojtka Mazolewskiego stanowiły porywającą kompozycję. Zaprezentowana podczas tego wieczoru mieszanka jazzu, rocka i polskiego folku udowodniła, że polska twórczość muzyczna nie ma ograniczeń. Spotkanie na jednej scenie artystów na pierwszy rzut oka reprezentujących zupełnie inne muzyczne światy, to bez wątpienia promocja wielowymiarowości polskiej sceny muzycznej, łączącej style i pokolenia.

Warto przypomnieć, że to nie pierwsze spotkanie Wojtka Mazolewskiego z Zespołem „Śląsk”. Artyści mają za sobą wspólny występ podczas finałowego koncertu „Męskiego Grania” w Żywcu, w sierpniu 2016 roku. W historii tej trasy było to pierwsze, tak zaskakujące połączenie muzycznych żywiołów. Wykonana wówczas m.in. „Karolinka” w jazzowej aranżacji, została przyjęta entuzjastycznie przez wielotysięczną publiczność. Sukces tamtego koncertu zachęcił artystę do dalszej współpracy z Zespołem. W zeszłym roku „Śląsk” i Mazolewski wystąpili wspólnie na dużej scenie Pol’And’Rock Festiwal, w ramach projektu pt. „Chaos Pełen Idei”. Po raz kolejny Zespół „Śląsk” zaskoczy 9 marca, występując z Arturem Rojkiem podczas Gali Muzyki Rozrywkowej i Jazzu, na której wręczone zostaną najważniejsze, polskie nagrody muzyczne Fryderyki. Uroczystość odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Jej przebieg będzie można śledzić na żywo na antenie TVN. (AK)

Powrót