Zespół Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny

Facebook

Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny ul. Zamkowa 3, 42-286 Koszęcin
tel.: +48 34 310 64 15; fax: +48 34 310 64 16; e-mail: info@zespolslask.pl

Skórka:
A+

Koncertowy weekend08 Kwietnia 2019

Pracowity weekend za nami. W piątek artyści reprezentowali Zespół „Śląsk” w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu podczas Wielkiej Gali Katowickiej Izby Rzemieślniczej. Sobotni wieczór chór, balet i orkiestra spędzili z publicznością w Ożarowie Mazowieckim, a niedzielę zakończyliśmy w Warszawie koncertem pasyjnym.

Jak podkreśla prof. Jan Klimek, prezes zarządu katowickiej Izby Rzemieślniczej, rzemiosło miało zawsze silne związki z kulturą i tradycją. Dlatego co roku, na galach pojawiają się znakomici artyści. Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” miał już okazję w poprzednich latach koncertować dla gości Gali, w tym roku obecność Zespołu miała wymiar nieco bardziej symboliczny. Artystki „Śląska” w pięknych strojach rozbarskich towarzyszyły na scenie laureatom i gościom Izby Rzemieślniczej, na czele z gościem honorowym Gali, Prezydentem RP panem Andrzejem Dudą. Warto przypomnieć, że w 2012 roku, podczas XIX edycji Gali, Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” został uhonorowany Nagrodą Specjalną Izby Rzemieślniczej dla „Największego Ambasadora Śląskości”, a w 2014 laureatem Nagrody Specjalnej Izby Rzemieślniczej w Katowicach został Dyrektor Zbigniew Cierniak. Wielka Gala Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach to największa rzemieślnicza impreza w regionie. Jest jednym z najważniejszych spotkań środowiska gospodarczego w Polsce południowej. Uczestniczy w nim co roku ponad 2 tys. gości.

W sobotę chór, balet i orkiestra Zespołu wystąpili z programem „W Europie ze Śląskiem” dla publiczności w Ożarowie Mazowieckim. Repertuar najpiękniejszych pieśni i tańców z wielu krajów Europy, wzbogacony o prezentacje polskiej kultury ludowej, zdobył serca widzów zgromadzonych w sali nowoczesnego centrum konferencyjno-hotelowego „Mazurkas”. Z położonego zaledwie 12 km od Warszawy Ożarowa, artyści chóru i orkiestry udali się na kolejny koncert. W niedzielne popołudnie, już w bardziej refleksyjnym nastroju, „Śląsk” zaprosił słuchaczy na spotkanie z muzyką pasyjną. Zbliżające się Święta Wielkiej Nocy to doskonały czas, aby przypomnieć ten okazyjnie wykonywany, piękny repertuar sakralny. Nastrojowe pieśni pasyjne i wielkanocne zabrzmiały w kościele p.w. Matki Bożej Królowej Aniołów na Bemowie, wprowadzając słuchaczy w atmosferę wielkopostnych przygotowań do Zmartwychwstania Pańskiego. (AK)

Powrót
Lipiec 2020
Po Wt Śr Cz Pt So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Najbliższe koncerty

    Zapowiedzi