XI Międzynarodowe Targi Turystyczne w Zabrzu15 Kwietnia 2019

W miniony weekend reprezentacja Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” uczestniczyła w kolejnej edycji Międzynarodowych Targów Turystycznych w Zabrzu. Wraz z innymi wystawcami zgromadzonymi w Hali MOSiR promowaliśmy naszą działalność, regionalne dziedzictwo kulturowe oraz coraz bardziej popularną turystykę kulturową, która tak prężnie rozwija się w siedzibie Zespołu „Śląsk”.

Na stoisku Zespołu „Śląsk” odwiedzający Targi mogli poznać kalendarium różnorodnych imprez odbywających się w koszęcińskiej siedzibie w 2019 roku, organizowanych i współorganizowanych przez Zespół. Przez cały weekend promowaliśmy także ruch turystyczny, zachęcając do odwiedzin w formie wycieczek edukacyjnych z przewodnikiem oraz oferując możliwość indywidualnych pobytów dla turystów, a także udziału w warsztatach artystycznych, instruktorskich czy Letniej Szkole Artystycznej.

Udział w zabrzańskich Targach wzięli przedstawiciele instytucji i obiektów dziedzictwa przemysłowego, muzeów oraz miast i regionów m.in. z Polski, Czech, Słowacji i Grecji. Jak co roku na odwiedzających czekało wiele atrakcji, warsztatów, pokazów i degustacji. W tym roku partnerem Targów była Grecja, która zaprezentowała swoją ofertę turystyczną i kulturalną. Oprócz Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” wśród tegorocznych wystawców znalazły się stoiska przygotowane m.in. przez: Szyb Maciej w Zabrzu, Galerię Figur Stalowych w Gliwicach czy Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach i wielu innych atrakcji turystycznych z regionu i całej Polski.

Międzynarodowe Targi Turystyki towarzyszyły międzynarodowej konferencji poświęconej turystyce dziedzictwa przemysłowego organizowanej w Zabrzu od 2004 r. Z roku na rok zwiększa się zasięg i znaczenie konferencji. Jej dorobek jest zauważalny w skali międzynarodowej. Miasto Zabrze jest gospodarzem tych wydarzeń ze względu na długie tradycje związane z rozwojem przemysłu oraz z uwagi na dbałość o swoje dziedzictwo i jego konsekwentne wykorzystanie na rzecz rozwoju turystyki. W konferencji od lat uczestniczą instytucje Unii Europejskiej, Rady Europy, OECDi UNESCO, a także organizacje pozarządowe, takie jak Europejski Szlak Dziedzictwa Przemysłowego czy Komitet Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego. (AK)

Powrót