"Roztańczony Śląski" i rozśpiewany "Śląsk"06 Maja 2019

Ponad 41 tysięcy osób bawiło się na Stadionie Śląskim śpiewając wraz z chórem Zespołu „Śląsk” nieśmiertelne przeboje: „Szła dzieweczka”, „Głęboka studzienka” i „Karolinka”. Podczas imprezy „Roztańczony Śląski” oprócz Zespołu wystąpiło 20. innych polskich i zagranicznych wykonawców. Koncert oglądały na żywo miliony widzów Telewizji Polsat, Disco Polo Music i Polo TV.

W czwartek, 2 maja, Stadion Śląski zamienił się w najbardziej roztańczone miejsce w Polsce. Na największej majówkowej imprezie w kraju, ponad 41. tysięcy mieszkańców naszego regionu powitali Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski oraz sekretarz stanu w Ministerstwie Energii Grzegorz Tobiszowski. Wśród wielbicieli muzyki tanecznej można było spotkać całe rodziny, młodzież oraz seniorów. Ta ogromna, wielopokoleniowa publiczność doskonale bawiła się śpiewając wspólnie z Zespołem najsłynniejsze pieśni ludowe z repertuaru „Śląska”.

Wśród gwiazd imprezy pojawili się także m.in. Alphaville, Ricchi e Poveri, Fun Factory, Kate Ryan, Danzel, Piękni i Młodzi, Boys, Bayer Full i wielu innych. Łącznie na Stadionie Śląskim wystąpiło około 20 artystów! Imprezę poprowadzili: Agnieszka Hyży, Paulina Sykut-Jeżyna, Jerzy Mielewski oraz Marcin Kotyński.

"Bardzo się cieszę, że mogliśmy wspólnie tak radośnie spędzić wieczór. Po raz kolejny Kocioł Czarownic pokazał, że jest magicznym miejscem, mogącym generować wspaniałe, nie tylko sportowe, ale także muzyczne emocje”- podsumował marszałek Jakub Chełstowski.

Stadion Śląski – sportowe i rozrywkowe serce województwa śląskiego, uznano w 2018 roku za najlepszy obiekt sportowy w kraju. Dla wielu kibiców jest symbolem ważnych zwycięstw reprezentacji Polski w piłce nożnej, jest też miejscem największych koncertów muzycznych. Gospodarzem widowiska „Roztańczony Śląski” było Województwo Śląskie, producentem Telewizja Polsat, a organizatorami Stadion Śląski i Music Company. (AK)

Powrót