Muzyka Królestwa Neapolu07 Sierpnia 2019

Warsztaty muzyki dawnej, prowadzone od kilku lat w naszej siedzibie przez zespół Arcadia Early Academy, cieszą się dużym uznaniem i zainteresowaniem. Stanowią rozbudowaną ofertę dydaktyczną dla profesjonalnych muzyków – instrumentalistów i wokalistów. Łączą w sobie lekcje indywidualne, warsztaty grupowe, wykłady praktyczne pedagogów oraz koncerty.

Prowadzone pod kierownictwem artystycznym Marco Vitale, w ramach Letniej Szkoły Artystycznej, skoncentrowane są w tym roku na literaturze muzycznej Królestwa Neapolu - miasta, które od XIII wieku przez blisko sześćset lat było stolicą królestwa i ważnym ośrodkiem kultury Europy. W Kameralnej Sali Koncertowej siedziby Zespołu „Śląsk” w Koszęcinie 2 i 4 sierpnia 2019 roku o godz. 19.30 odbyły się dwa koncerty pedagogów warsztatów, w ramach projektu Kultura Dostępna – „Odpoczywam, integruję, współpracuję. Kulturalne spotkania w Koszęcinie”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Wykonawcy koncertu: Beatrice Palumbo – sopran, Enrique Gómez-Cabrero Fernández  - skrzypce barokowe, Romeo Ciuffa - flety proste, flet traverso i Marco Vitale – klawesyn, zaprezentowali publiczności ważne w dziejach neapolitańskiej muzyki dawnej utwory Roberta Mancini’ego, Alessandra Scarlatti’ego, Bernarda Storace, a także Georga Philippa Telemanna, Domenico Scarlatti’ego, Georga Friedricha Haendla oraz Josepha Bodina de Boismortiera.

Wielbicieli sztuki neapolitańskiej muzyki dawnej zapraszamy do udziału w kolejnym koncercie – podsumowującym letni kurs muzyczny, z udziałem uczestników i pedagogów, który odbędzie się 7 sierpnia 2019 r. (środa) o godz. 19.30 w Kameralnej Sali Koncertowej w siedzibie Zespołu „Śląsk” w Koszęcinie. Wstęp wolny.

Powrót