Zespół "Śląsk" na Gali "Modernizacja Roku&Budowa XXI wieku"06 Września 2019

5 września w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników i wręczenia nagród w XXIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Modernizacja Roku&Budowa XXI wieku". Galę uświetnił koncert w wykonaniu chóru i orkiestry Zespołu „Śląsk” pod dyrekcją Krzysztofa Dziewięckiego.

Tradycją stało się już, że Zespół „Śląsk” uświetnia swoim koncertem kolejne edycje Gali „Modernizacja Roku”, które na przełomie sierpnia i września odbywają się na Zamku Królewskim w Warszawie. Jako laureat tytułu z 2014 roku, „Śląsk” z radością gości podczas finału tego prestiżowego konkursu. W uznaniu zasług, podczas tegorocznej Gali, Kapituła uhonorowała Zespół „Śląsk” nagrodą za krzewienie idei konkursu modernizacja roku w Polsce, Europie i na świecie. Wyróżnienie w imieniu Zespołu odebrał Dyrektor Zbigniew Cierniak – laureat złotej statuetki „Modulora”, nagrody specjalnej Kapituły Konkursu z 2016 roku, przyznawanej za szczególny wkład w budowanie wizerunku architektonicznego ojczyzny. Przypomnijmy, w 2014 roku Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie zdobył wyróżnienie „Modernizacja Roku” w dwóch kategoriach: obiekt zabytkowy i obiekt hotelarsko-turystyczny.

W tegorocznej edycji Konkursu startowało 510 realizacji z całego kraju. Jury Konkursu wizytowało 85 obiektów zakwalifikowanych do Finału. Nagrody wręczono w 14 kategoriach. W każdej z kategorii przyznano jedną główną nagrodę - Tytuł "Modernizacja Roku" oraz Wyróżnienie "Modernizacja Roku" oraz "Budowa XXI wieku”. Z każdym rokiem rywalizacja w poszczególnych kategoriach staje się coraz bardziej zacięta. Komisja konkursowa nagradza m.in. jakość stosowanych materiałów, nowoczesność, efekty ekologiczne, efektywność procesów technologicznych.

Od tego roku, istniejący od 23 lat konkurs zmienił nieco swoją nazwę na Ogólnopolski Otwarty Konkurs „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku”.

Podczas Gali obecni byli przedstawiciele Urzędów Marszałkowskich oraz Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Związku Powiatów Polskich i Krajowego Związku Sołtysów. Patronat honorowy nad XXIII edycją Konkursu objęli m.in: Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk, Minister Edukacji Dariusz Piontkowski, Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Marek Gróbarczyk, Główny Inspektor Ochrony Środowiska Paweł Ciećko, Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego Norbert Książek i Dyrektor Generalny Lasów Państwowych Andrzej Konieczny.

Więcej informacji o Konkursie: http://www.modernizacjaroku.org.pl/ (AK)

Powrót