Zespół Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny

Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny ul. Zamkowa 3, 42-286 Koszęcin
tel.: +48 34 310 64 15; fax: +48 34 310 64 16; e-mail: info@zespolslask.pl

Skórka:
A+

Polonez z lublinieckimi maturzystami10 Lutego 2020

7 lutego na lublinieckim Rynku, uczniowie szkół średnich, nauczyciele, samorządowcy oraz mieszkańcy zatańczyli poloneza. W szeregu ustawiło się około 130 par, które poprowadzili artyści z Zespołu „Śląsk”. Jak co roku, nasza instytucja wspiera poloneza lublinieckich maturzystów w ramach współpracy z Zespołem Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych oraz władzami samorządowymi.

Tradycyjny polonez na lublinieckim rynku pojawił się po raz pierwszy w 2012 roku z inicjatywy uczniów klas maturalnych Zespołu Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych w Lublińcu. W tym roku odbyła się już IX edycja tego wydarzenia. Koordynatorem Kazikowego Flashmoba „Polonez na lublinieckim Rynku” jest nauczyciel wychowania fizycznego pan Artur Gawin.

Stało się już tradycją, że w wydarzeniu uczestniczą również artyści Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” ubrani w kontusze szlacheckie (Sabina Szybka i Mario Maślaniec), nadając orszakowi odświętnego szyku. Na tym jednak nie koniec wsparcia ze strony Zespołu, bowiem lublinieckiego poloneza poprowadził w roli konferansjera – również ubrany w kontusz  - artysta „Śląska” Piotr Hankus. Dostojny charakter tańca podkreśliło także kilkunastu uczniów, którzy wystąpili w historycznych i ludowych kostiumach. Wszystko razem  sprawiło, że po raz kolejny polonez lublinieckich maturzystów był wydarzeniem nietuzinkowym. Wszystkim tegorocznym abiturientom życzymy powodzenia na majowych egzaminach. Trzymamy kciuki! (HS)

Powrót