Podjęliśmy wyzwanie #gaszynchallenge25 Czerwca 2020

Idea jest prosta - wystarczy zrobić 10 pompek lub przysiadów, nagrać film, wpłacić pieniądze na rzecz chorego dziecka i nominować innych. Akcję rozpoczął strażak OSP z Gaszyna i w ten sposób uruchomił machinę pomocy walczącemu z rdzeniowym zanikiem mięśni Wojtusiowi. Gaszyn Challenge pomaga teraz innym - a pompki robią policjanci, strażacy, żołnierze i przedstawiciele różnych instytucji. Zespół „Śląsk” został wielokrotnie nominowany do tego wyzwania i oczywiście z radością je podjął!

„Jak zawsze Zespół „Śląsk” włącza się aktywnie w wartościową akcję i zachęcamy do wpłat” – powiedział Dyrektor Zespołu Zbigniew Cierniak zapowiadając filmik z realizacji wyzwania. 10 pompek i przysiadów wykonali artyści baletu, którzy po długiej przerwie wrócili na sale ćwiczeń. Na kilku salach, w małych grupach, z zachowaniem odpowiedniego dystansu wykonali zadanie. Do podjęcia wyzwania #gaszynchallenge Zespół „Śląsk” nominował śląskie instytucje kultury: Operę Śląską, Filharmonię Śląską i Muzeum Śląskie.

W województwie śląskim akcja #gaszynchallenge odbywa się na rzecz maleńkiej Sandry, która walczy z rdzeniowym zanikiem mięśni i zbiera fundusze na niezwykle kosztowną terapię genową. Potrzebne jest aż 10 milionów złotych!  Pod linkiem https://www.siepomaga.pl/sandra można wpłacać pieniądze i przeczytać o heroicznej walce Sandry i jej rodziców o zdrowie i życie.

Akcję #gaszynchallenge rozpoczęli strażacy ochotnicy z OSP Gaszyn, aby zebrać aż 9 mln złotych dla Wojtusia z rdzeniowym zanikiem mięśni. Akcja rozpowszechniła się na całą Polskę i przerosła najśmielsze oczekiwania. Pieniążki dla Wojtusia zostały zebrane, ale pomocy potrzebuje jeszcze wiele dzieci. Dlatego pod hasztagiem #gaszynchallenge pojawiają się kolejne filmy dokumentujące „pompowanie” w całej Polsce. (AK)

Powrót
Sierpień 2020
Po Wt Śr Cz Pt So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Najbliższe koncerty

Zapowiedzi