Jubileuszowy koncert w Radomiu17 Maja 2013

Na trasie jubileuszowej podróży Zespołu „Śląsk” tym razem znalazł się Radom. 17 maja, kolejne spotkanie z publicznością z okazji 60 - lecia istnienia Zespołu odbyło się w radomskiej Hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Na artystów czekało owacyjne przyjęcie.

Od początku sezonu jubileuszowego Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” podróżuje po Polsce odwiedzając publiczność z kolekcją najpiękniejszych pieśni i tańców ludowych oraz tańców narodowych - z repertuarem, za który widzowie kochają i podziwiają Zespół od 60 lat. Także w Radomiu, w programie „A to Polska właśnie”, przeważającą część stanowiły kompozycje i opracowania muzyczne Stanisława Hadyny oraz układy choreograficzne Elwiry Kamińskiej. Nie zabrakło najpopularniejszych piosenek patrona Zespołu: „Karolinka”, „Szła dzieweczka”, „Ondraszek”, „Słoneczko wyszło”, „Hej, te nasze góry” oraz opracowań muzycznych Profesora do tańców, które są żelaznym punktem niemal każdego koncertu Zespołu „Śląsk”: „Trojaka”, „Tańca chustkowego”, „Kujawiaka z Oberkiem”, „Krakowiaka”, „Tańców górali podhalańskich”. Radomska publiczność gorąco oklaskiwała także liryczne „Kujawiaki głuszyńskie” - do muzyki w opracowaniu Wojciecha Kilara, w choreografii Hanny Chojnackiej oraz „Karnawał w Wilamowicach” - niezwykle żywiołowy i barwny taniec do muzyki Ireneusza Łojewskiego, w choreografii Elwiry Kamińskiej.

W dwuczęściowym koncercie artyści chóru, baletu i orkiestry zaprezentowali barwny spektakl, który jest nie tylko opowieścią o pięknie i bogactwie polskiej kultury - to także historia 60 - letniej sławy Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, wytańczonej i wyśpiewanej przez kilka pokoleń artystów na scenach Polski i świata. Entuzjastyczne przyjęcie kolejnego, jubileuszowego koncertu to najpiękniejszy wyraz uznania naszej publiczności dla sześćdziesięcioletniej pracy artystycznej Zespołu.

Warto przypomnieć, że patronat honorowy nad całością Jubileuszu 60 - lecia Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” sprawuje Prezydent RP Bronisław Komorowski oraz Marszałek Województwa Śląskiego. Już 8 czerwca, w ramach Jubileuszu Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” zapraszamy do Katowic, na wielką Galę Jubileuszową do katowickiego „Spodka”. Bilety na to wydarzenie do nabycia w kasach „Spodka”. Więcej informacji tutaj
(AK)

Powrót