Zespół Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny

Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny ul. Zamkowa 3, 42-286 Koszęcin
tel.: +48 34 310 64 15; fax: +48 34 310 64 16; e-mail: info@zespolslask.pl

Skórka:
A+

Nordic Walking

Projekt "A czy Ty chodzisz prawidłowo?"

W ubiegły weekend rozpoczęliśmy realizację projektu Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking z prawidłowej techniki nordic walking w ramach ogólnopolskiego projektu pn. A czy Ty chodzisz prawidłowo? współfinansowanego  z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

22 kwietnia 2016 r w Zespole Kształcenia i Wychowania w Szymbarku w województwie pomorskim odbyły się 2 jednostki treningowe. W pierwszej wzięli udział uczniowie 2 i 3 klas Gimnazjum, którzy po obejrzeniu prezentacji na temat zasad, idei i warunków uprawiania NW zostali podzieleni na 2 grupy. Każda z 15 osobowych grup przeszła podstawowe szkolenie z zakresu prawidłowej techniki. Na drugich zajęciach w tym dniu spotkaliśmy się z nauczycielami na co dzień pracującymi w szymbarskiej szkol. Podczas spotkania okazało się, że nauczyciele chodzą z kijami dosyć regularnie jednakże nigdy nie mieli okazji wziąć udziału w szkoleniu z prawidłowej techniki. Po krótkiej prezentacji odbyło się szkolenie z prawidłowej techniki, podczas którego zwrócono większą uwagę na aspekty dydaktyczne i prezentacyjne w celu wykorzystania nabytych umiejętności w pracy z młodzieżą i dziećmi zwłaszcza na lekcjach wychowania fizycznego. Po zakończonych zajęciach praktycznych mieliśmy możliwość wzięcia udziału w krótkim marszu po malowniczych wzgórzach otaczających kaszubski Szymbark. Na zakończenie naszego spotkania wręczyliśmy pamiątkowe certyfikaty, rozlosowaliśmy gadżety projektowe i pamiątki Zespołu „Śląsk”.

23 kwietnia 2016 r. skorzystaliśmy z gościnności Borneńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku i spędziliśmy cały dzień w pięknym mieście Borne Sulinowo, dawnym garnizonie najpierw armii niemieckiej do 1945 roku, a w latach 1945-1993 armii radzieckiej. W trakcie pobytu odbyliśmy 2 treningi dla aktywnych seniorów – słuchaczy UTW, którzy zasypywali nas mnóstwem pytań i uwag. W pierwszej części treningowej odbyliśmy krótką pogadankę na temat aspektów zdrowotnych, zasad i historii NW. Następnie w świetnie wyposażonym miejskim kompleksie sportowym przystąpiliśmy do działań praktycznych. Po dosyć rozbudowanej rozgrzewce, która miała zachęcić seniorów do gimnastyki odbył się trening praktyczny z prawidłowej techniki. Wielu z naszych uczestników miało kontakt z chodzeniem z kijami jednakże dopiero nasze zajęcia pokazały im jak należy maszerować prawidłowo. W drugiej części treningowej, która rozpoczęła się po krótkiej przerwie wraz z naszymi gospodarzami przeszliśmy nad przepiękne borneńskie jezioro gdzie rozpoczęła się sesja fotograficzna. Na zakończenie naszego spotkania wręczyliśmy pamiątkowe certyfikaty, rozlosowaliśmy gadżety projektowe i pamiątki Zespołu „Śląsk”. Następne spotkanie z naszymi nowymi znajomymi zaplanowaliśmy w Koszęcinie 18 maja b.r podczas Dnia Aktywnego Seniora.

Regulamin rajdu

Zgłoszenie na rajd Nordic Walking

 

 

Istnieje możliwość bezpłatnego wypożyczenia kijów do Nordic Walking zgodnie z Regulaminem (REGULAMIN)

Informacja:
Śląskie Centrum Edukacji Regionalnej
tel. +48 34 310-64-03
e-mail: centrum.edukacji@zespolslask.pl

Projekt realizowany przy współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Nordic Walking