19:00 TEATR WIELKI - OPERA NARODOWA w Warszawie, Sala Moniuszki24 Czerwca

TEATR WIELKI -  OPERA NARODOWA
Sala Moniuszki

Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny zaprasza na koncert Jubileuszowy pt. „A to Polska właśnie”  w ramach obchodów 60-lecia Zespołu. Honorowy Patronat nad całym Jubileuszem objął Prezydent RP Bronisław Komorowski.
Koncert odbędzie się w jednej z najsłynniejszych sal koncertowych na świecie, w Sali im. Stanisława Moniuszki w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej. Bilety na to szczególe wydarzenie już są do kupienia na stronie Teatru Wielkiego w cenie od 25 złotych. Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” specjalnie na tę okazję przygotowuje dla widzów niespodziankę. Zapraszamy do udziału w koncercie.

A TO POLSKA WŁASNIE
Koncert muzyki, pieśni i tańców ludowych i narodowych, z udziałem: solistów, chóru, baletu i orkiestry. Przeważającą część tego programu stanowią kompozycje lub opracowania muzyczne Stanisława Hadyny oraz układy choreograficzne Elwiry Kamińskiej. W programie znajdują się popularne piosenki Stanisława Hadyny takie jak: „Karolinka”,  „Szła dzieweczka”, „Hej te nasze góry”, „Helokanie”, „Ondraszek” i „Starzyk” oraz opracowania muzyczne do takich tańców jak: „Trojak”, „Taniec chustkowy”, „Kujawiak z oberkiem” „Krakowiak”, „Polonez z Mazurem” i  „Tańce górali podhalańskich”. Autorem twórczych opracowań wymienionych tańców, które wciąż zaskakują kunsztem choreograficznym, jest Elwira Kamińska.


Dyrygent: Mirosław Maciej Banach. Krzysztof Dziewięcki 

Dyrektor Zespołu – Zbigniew Cierniak
Z-ca Dyrektora – Tomasz Janikowski
Kierownik Artystyczny – Kazimierz Ratajczak

Kierownik baletu – Jarosław  Świątek
Kierownik chóru – Krzysztof Anczyk
Kierownik orkiestry – Danuta Smyła

Projekt plakatu – Magdalena Wosik
Fot. Ireneusz Dorożański
Czas trwania koncertu: 2 godziny., w tym jedna przerwa

Powrót