Dzień Elwiry Kamińskiej09 Grudnia 2016

Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny serdecznie zaprasza na uroczystość z okazji „Dnia Elwiry Kamińskiej”.

Uroczystość odbędzie się 9 grudnia 2016 roku - w Sali Widowiskowej w Pawilonie im. Elwiry Kamińskiej, ul. Zamkowa 3, w Koszęcinie - w rocznicę urodzin współtwórczyni Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Serdecznie zapraszamy sympatyków twórczości Elwiry Kamińskiej do uczestnictwa w tym wydarzeniu, podzielenia się wspomnieniami i oddania hołdu należnego wielkiej damie polskiego baletu, wybitnemu choreografowi i pedagogowi.   Niech dzień urodzin Elwiry Kamińskiej będzie zawsze dniem pamięci  o Jej dokonaniach, a Ona sama wzorem do naśladowania dla młodych artystów.

 

Program dnia:

Godz.17:00  Projekcja filmu  „Tylko Taniec – Portret Filmowy Elwiry Kamińskiej”  w reżyserii    Jędrzeja Lipskiego i Piotra Mielecha

Godz.18:00 „Magicznych kroków piękny wiersz …” Spektakl baletowy w wykonaniu uczniów:
Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Feliksa Parnella w Łodzi 
Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Ludomira Różyckiego w Bytomiu
Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej w Poznaniu
w reżyserii Michaiła Zubkova

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu „ Dotykając Kultury” , który jest dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w programie Edukacja , priorytet Edukacja Kulturalna.

 

Serdecznie zapraszamy!

Wejściówki do pobrania w recepcji Pałacu
Kontakt  pod nr tel. 34 310 64 01

Ilość miejsc ograniczona

 

Powrót