Międzynarodowa Letnia Szkoła Tańca Współczesnego30 Lipca 2017

Jak co roku w dniu 20 lipca, do Koszęcina zawitał duch tańca. Rozpoczęła się Międzynarodowa Letnia Szkoła Tańca Współczesnego odbywająca się w ramach Letniej Szkoły Artystycznej organizowanej przez Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” imienia Stanisława Hadyny. Podczas inauguracji zaprezentowano spektakl Teatru Tańca Alacarte „Materia” w choreografii Anny Hampel.

Do Koszęcina przyjechało 130 tancerzy z różnych zakątków Europy, którzy pod okiem zaproszonych pedagogów,  jak co roku, doskonalą swój warsztat artystyczny. Wśród pedagogów na stałe współpracujących z Międzynarodową Letnią Szkołą Tańca Współczesnego pojawiły się nowe nazwiska: Wiesław Dudek, Jarek Cemerek,  Elżbieta Szlufik-Pańtak, Grzegorz Pańtak, Anna Hampel, Agnieszka Jachym. Innowacyjną formą warsztatów są zajęcia aktorskie, które prowadzi Bartosz Kopeć.

28 lipca o godz. 20:00 odbędzie się spektakl „Au Renoir” w choreografii i wykonaniu Agnieszki Jachym i Iacopo Loliva, na który Państwa serdecznie zapraszamy, jak również na Koncert Finałowy  Letniej Szkoły Tańca Współczesnego w dniu 30 lipca o godz. 19:00.

Zapraszamy również do odwiedzenia naszej galerii na portalu społecznościowym Facebook, gdzie  znajdą Państwo bieżącą fotorelację.

Powrót