Międzynarodowy spektakl "Młody Duch Tańca"07 Września 2017

Międzynarodowy spektakl „Młody Duch Tańca” to widowisko baletowe, w którym wezmą udział najzdolniejsi uczniowie dwóch publicznych szkół baletowych (Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Feliksa Parnella w Łodzi, Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Ludomira Różyckiego w Bytomiu), jak również ich japońscy rówieśnicy uczący się w najlepszych szkołach baletowych    w Europie i Japonii.  Oprócz tancerzy wezmą w nim udział młodzi japońscy instrumentaliści wykonujący tradycyjną grę na bębnach Wadaiko oraz uczniowie folklorystycznego wydziału Węgierskiej Akademii Tańca z Budapesztu.

Opiekę artystyczną nad spektaklem objęli pedagodzy i znakomici artyści o międzynarodowej renomie, tacy jak: Wiesław Dudek, Shoko Nakamura, Eric Gautgier, Xenia Wiest czy Anna Nowak, Katarzyna Aleksander-Kmieć, Katarzyna Kozielska.

W siedzibie Zespołu „Śląsk”, który jest współorganizatorem przedsięwzięcia trwa przygotowanie projektu. Uczniowie pod okiem pedagogów, choreografów i reżysera projektu – Wiesława Dudka przygotowują spektakl.

Efekt końcowy będzie można podziwiać:
4 i 6 września 2017 roku o godzinie 18.30 w Teatrze Wielkim w Łodzi – bilety do nabycia na: www.operalodz.com ,

9 września 2017 roku o godzinie 18.00 w Teatrze rozrywki w Chorzowie – bilety do nabycia na: www.teatr-rozrywki.pl ,

10 września 2017 roku o godzinie 18.00 w Operze Śląskiej w Bytomiu – bilety do nabycia na: www.opera –slaska.pl ,

oraz na specjalnym pokazie w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny w Koszęcinie w dniu 7 września 2017 roku o godzinie 18.00.

Spektakl „Młody Duch Tańca” w dniu 7.09.2017 r. w Koszęcinie został dofinansowany, w związku z tym będzie bezpłatny. Zapraszamy! Wejściówki do odbioru w Recepcji Zespołu.

Zapraszamy do odwiedzenia strony na fb:  Młody duch tańca-Youth spirit of Dance

Powrót