"FLIRT każdego może spotkać..."07 Czerwca 2012

Trwają ostatnie próby do spektaklu muzycznego, który będzie niewątpliwie jednym z największych wydarzeń artystycznych tego roku. Nad wspólnym przedsięwzięciem pracują artyści Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” oraz Teatru Inspiracji z Bielska Białej. „FLIRT każdego może spotkać…” to spektakl z piosenkami francuskimi, w tłumaczeniu m.in. Wojciecha Młynarskiego. Kompozycje Brela, Brassensa, Aznavoura, Piaf - to tylko niektóre z kolekcji utworów jakie usłyszymy.

Jak mówią reżyserzy spektaklu: Tomasz Lorek i Kuba Abrachamowicz z Teatru Inspiracji, teksty piosenek dobrano tak, aby opowiedzieć pewną historię zawartą w tytule. Prace nad spektaklem trwają w Koszęcinie od marca tego roku. Na scenie, w niecodziennych dla siebie rolach, zobaczymy artystów Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”:  Katarzynę Grysko, Joannę Cierniak, Renatę Dworak, Mariana Chroboka i Dariusza Żaczka. Widowisko współtworzą muzycy Zespołu: Krzysztof Anczyk (piano), Piotr Mazur (kontrabas), Tomasz Lensky (klarnet), Krzysztof Kawa (skrzypce). Ruch sceniczny - Katarzyna Grysko, scenografia - Magdalena Gera.

Premiera „FLIRTU” odbędzie się 7 czerwca 2012 roku, o godz. 18:00 w Sali Widowiskowej Pawilonu im. Elwiry Kamińskiej, ul. Zamkowa 3. Po raz drugi spektakl będzie można zobaczyć 11 czerwca o godz. 18:00. Bilety w cenie 10 zł do nabycia w Recepcji Zespołu „Śląsk”, telefon: +48 34 310 64 01,
e-mail: recepcja@zespolslask.pl
(AK)

Powrót