Ze śląską pieśnią na Mistrzostwach Świata Sztafet w Chorzowie04 Maja 2021

Za nami weekend lekkoatletycznych emocji na światowym poziomie. Stadion Śląski był areną zmagań w ramach piątej edycji World Athletic Relays Silesia21, czyli mistrzostw świata sztafet. Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” towarzyszył sportowcom z całego świata przez dwa dni, podczas otwarcia zawodów i ceremonii zamknięcia Mistrzostw.

Piąta edycja - odbywających się co dwa lata Lekkoatletycznych Mistrzostwa Świata Sztafet  - po raz pierwszy została zorganizowana w Europie, na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Impreza zadebiutowała w 2014 roku. Dotychczas mistrzostwa odbywały się na Bahamach i w Japonii. W majowych zawodach na Śląsku wzięło udział ok. 560 zawodników z ponad 30 krajów. To była największa lekkoatletyczna impreza rozgrywana na stadionie od jesieni 2019 roku

W trakcie mistrzostw zaplanowano rywalizację w dziewięciu konkurencjach. Dla wielu sztafet była to okazja do walki o przepustki na igrzyska w Tokio. W sumie biało-czerwoni podczas dwudniowych lekkoatletycznych mistrzostw świata sztafet World Athletics Relays Silesia21 pięciokrotnie plasowali się w czołowych dwójkach! To najlepszy występ Polski w historii imprezy.

Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” wzbogacił Mistrzostwa o akcent artystyczny, podkreślając zarówno rozbarskim strojem, jak i ludowym repertuarem, kulturową tożsamość gospodarza zawodów – Województwo Śląskie. To dla nas powód do dumy, że mogliśmy być świadkami znakomitego występu polskich sportowców i towarzyszyć im ze swoim repertuarem.

„Za nami dwa fantastyczne, pełne pozytywnych emocji, dni Mistrzostw Świata Sztafet, organizowanych w wyjątkowym, bo bliskim sercu każdego kibica, Stadionie Śląskim, który jako oficjalny Narodowy Stadion Lekkoatletyczny jest domem królowej sportu. Domem – dodajmy – bardzo szczęśliwym, szczególnie dla naszych reprezentantek, które w drugi dzień zawodów dostarczyły nam pięknych przeżyć – dwa srebra i złoto. Dla takich chwil biją nasze serca! (…) W tym trudnym czasie, gdy ciągle walczymy z pandemią, pokazaliście piękną rywalizację na bieżni, która może służyć za inspirację i motywację. Dziękuję, że byliście z nami” - podsumował dwa dni sportowej rywalizacji marszałek województwa, Jakub Chełstowski.

World Athletics Relays Silesia odbyły się w dniach 1-2 maja 2021 roku na Stadionie Śląskim, bez udziału publiczności. Relację z imprezy można było śledzić na antenie TVP Sport. (AK)

Powrót
Kwiecień 2021
Po Wt Śr Cz Pt So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Najbliższe koncerty

Zapowiedzi