Bełchatów, Mykanów i Zielona Góra – koncertowy marzec się rozpędza

12III 24

Bełchatów, Mykanów i Zielona Góra – koncertowy marzec się rozpędza

W miniony weekend na trasie koncertowej znalazły się: Bełchatów, Mykanów i Zielona Góra. Z impetem realizujemy marcowe kalendarium. Do końca miesiąca tanecznym krokiem, ze śpiewem i muzyką, Zespół odwiedzi jeszcze kilka miast. Zachęcamy do zerknięcia na nasze plany.

W Sali Teatralno-Widowiskowej MCK w Bełchatowie chór, balet i orkiestra wystąpili z programem „Podróże ze Śląskiem”. Koncert był okazją, aby zaprezentować mieszkańcom województwa łódzkiego barwną opowieść o kulturowej tożsamości i różnorodności narodów europejskich. Oprócz polskich ludowych przebojów, publiczność usłyszała więc także europejskie pieśni w opracowaniu muzycznym Stanisława Hadyny. Między innymi grecką "Athina" czy "Greensleeves" - irlandzką, popularną piosenkę ludową oraz słowacki hit "Tańcuj, tańcuj". Zabrzmiała także włoska "La Montanara". Wielką gratką było z pewnością porywające wykonanie przez tenorów jednej z najpopularniejszych pieśni neapolitańskich, czyli "O sole mio". Klimat paryskich uliczek przywołała z kolei kompozycja "Ca c’est Paris". Publiczność przeniosła się także do Niemiec wraz z piosenką "Heidenröslein" Franza Schuberta. W programie znalazły się także porywające, europejskie tańce: grecka "Zorba", tańce słowackie, węgierskie, irlandzkie i romskie. Nie zabrakło także polskich tańców narodowych kujawiaka, oberka oraz krakowiaka, poloneza i mazura. Dodatkową atrakcją była bez wątpienia japońska pieśń „Jidai”, którą Zespół „Śląsk” ma okazję wykonywać także w Kraju Kwitnącej Wiśni. Ze specjalną dedykacją dla Pań w dniu ich święta zabrzmiała „Piosenka dla kobiet”.

Panie były także gośćmi specjalnymi koncertu w Mykanowie, który w sobotę odbył się w tamtejszej Hali Sportowej. Z okazji Dnia Kobiet, na koncert z programem „A to Polska właśnie” zaprosił mieszkanki Mykanowa wójt gminy.  Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" zabrał swoją publiczność w podróż muzyczną i taneczną. Koncert odbył się w wypełnionej po brzegi hali sportowej, która tego dnia tętniła energią i artystyczną pasją.  Barwne stroje, porywające choreografie i poruszające pieśni znakomicie uświetniły uroczysty dzień, oddając hołd nie tylko kobietom, ale także bogactwu śląskiego dziedzictwa kulturowego.

Na zakończenie weekendu Zespół „Śląsk” wypełnił publicznością Halę Widowiskowo-Sportową MOSIR w Zielonej Górze. Program „A to Polska właśnie” oklaskiwał komplet publiczności. To było piękne podsumowanie trzech koncertowych dni, wspaniała kropka na i. Dziękujemy! (AK)