Śpiewająco-roztańczony weekend

13V 24

Śpiewająco-roztańczony weekend

A my wciąż w majówkowym klimacie… W repertuarze weekendowych koncertów znalazły się zarówno pieśni patriotyczne, jak i najpiękniejszy polski folklor w wykonaniu artystów Zespołu „Śląsk”. Komplet widzów przyjął zaproszenie na koncerty w Śmiełowie i Krakowie. Takie śpiewająco-roztańczone weekendy lubimy najbardziej!

Niesamowite, wspaniałe i przepiękne – takie było sobotnie popołudnie w Śmiełowie. Plener przy Muzeum Adama Mickiewicza stworzył znakomitą scenerię dla koncertu w wykonaniu chóru i orkiestry. W słoneczne popołudnie, w przypałacowym parku tłum widzów wysłuchał kolekcji najpiękniejszych utworów patriotycznych, sakralnych i ludowych zebranych w programie „Pieśń o Ojczyźnie – Zespół „Śląsk” dla Niepodległej”. Organizatorem koncertu było Muzeum Adama Mickiewicza w Śmiełowie, Gmina Żerków, Powiat Jarociński, a partnerem Fundacja „Bonum adipisci” – Dążyć do dobra. Koncert wpisał się w obchody 125. rocznicy wizyty w Śmiełowie Henryka Sienkiewicza i 100. rocznicę wizyty Ignacego Jana Paderewskiego. Publiczność była zachwycona, entuzjastycznie i żywiołowo reagowała na kolejne utwory. Koncertu wysłuchało ponad 500 osób. Wyjeżdżając z gościnnego Śmiełowa pozostaje mieć nadzieję na powrót do tego urokliwego miejsca – mówimy więc do zobaczenia!

W niedzielne popołudnie Zespół „Śląsk” wystąpił na deskach Nowohuckiego Centrum Kultury w Krakowie. Sztandarowy program ludowo-narodowy „A to Polska właśnie” przyciągnął do Centrum komplet widzów. Najbardziej znany program Zespołu od ponad 70 lat przynosi artystom światowy rozgłos, ukazując piękno kultury narodowej i regionalnej. Całokształt widowiska stanowiły ludowe pieśni i tańce, charakterystyczne dla poszczególnych regionów Polski, wzbogacone choreografiami tańców narodowych. Przeważającą część tego programu to kompozycje lub opracowania muzyczne Stanisława Hadyny oraz układy choreograficzne Elwiry Kamińskiej – duetu twórców potęgi „Śląska”. W Nowohuckim Centrum Kultury Zespół gościł nie po raz pierwszy i zapewne nie ostatni, miło jest tu wracać wiedząc, że czeka na nas zawsze tak znakomita publiczność. Dziękujemy!

Na kolejne majowe koncerty zapraszamy do Raciborza i Katowic. Są jeszcze dostępne bilety. Zachwyćcie się polską kulturą! Szczegóły jak zawsze w kalendarium (AK)