Zdobywamy Dollywood20 Marca 2017

Pierwsze koncerty podczas Dollywood Festiwal of Nations już za nami. Od piątku 17 marca, trzy razy dziennie, balet Zespołu „Śląsk” spotyka się z publicznością amerykańską. Polskie tańce ludowe i narodowe już zdążyły zdobyć serca sporej rzeszy widzów, którzy na każdym koncercie wypełniają salę Dollywood Theatre do ostatniego miejsca.

Czternasta podróż Zespołu „Śląsk” do Stanów Zjednoczonych rozpoczęła się 13 marca. Na początek z małymi przygodami. Strajk pracowników lotniska w Berlinie uniemożliwił wcześniej zaplanowany wylot, artyści zmuszeni byli do przebukowania biletów i startu z lotniska we Frankfurtcie. W Stanach Zjednoczonych „Śląsk” przywitała sroga zima, a kolejne etapy podróży samolotem odbywały się niemal w burzy śnieżnej, która szalała nad Wschodnim Wybrzeżem. Do Pigeon Forge, gdzie mieści się Dollywood Park, artyści dotarli po długiej i wyczerpującej podróży. Na miejscu pogoda zdecydowanie łagodniejsza, przypominająca polską wiosnę. Po odpoczynku można było spokojnie rozpocząć próby do koncertów w pięknym Showstreet Palace Theater.

Pierwszy występ odbył się 17 marca jako pokaz specjalny dla mediów i zaproszonych gości. Kolejne koncerty - już z udziałem publiczności, która zakupiła bilety wstępu - pozwoliły na ostateczne zapoznanie się ze sceną i aklimatyzację. Każdego dnia 900 osób zasiada na widowni Showstreet Palace Theater, by trzy razy dziennie zobaczyć barwną prezentację polskiej kultury. A na scenie „Polka opolska”, „Kujawiaki głuszyńskie”, „Karnawał w Wilamowicach” czy wreszcie tańce narodowe: kujawiak, oberek, polonez, mazur i krakowiak. Przed artystami baletu wielkie wyzwanie, do 9 kwietnia wystąpią jeszcze z kilkudziesięcioma koncertami. (AK)

Powrót
Październik 2017
Po Wt Śr Cz Pt So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Najbliższe koncerty

Zapowiedzi