Śląskie Senioralia - byliśmy tam!29 Sierpnia 2017

28 sierpnia, w Jaworznie odbyły się wojewódzkie Senioralia pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego Wojciecha Saługi. Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” współtworząc politykę senioralną regionu, aktywnie włączył się w organizację imprezy. Nie zabrakło koncertu w wykonaniu chóru i orkiestry Zespołu, stoiska promocyjnego z atrakcjami oraz warsztatów artystycznych i nordic walking.

Tegoroczne hasło przewodnie Senioraliów brzmiało „Zdrowie i aktywność”. Imprezę zorganizowano
w plenerze, na plantach przy galerii handlowej Galena. Wśród atrakcji znalazły się m.in. specjalistyczne wykłady np. o pierwszej pomocy, w Strefie Zdrowia można było także poddać się bezpłatnym badaniom, skorzystać z porad lekarzy, fizjoterapeutów oraz dietetyka. Chętni mogli otrzymać kopertę życia i paszport zdrowia seniora. W Strefie Aktywności odbywały się treningi zumby, pilatesu, warsztaty z estetyki ruchu, nordic walking i wspólne ćwiczenia z Władysławem Kozakiewiczem. W Strefie Relaksu seniorzy korzystali z odprężających masaży, brali udział w warsztatach artystycznych i próbowali śląskich smaków. Na scenie prezentowały się  grupy seniorów z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Jaworznie i Chrzanowie.

Aby uświetnić spotkanie ze śląskimi seniorami, chór i orkiestra Zespołu „Śląsk” przygotowali na tę okazję specjalny program złożony z najpiękniejszych pieśni ze swojego repertuaru. Były więc ludowe przeboje, ale i wybudzające aplauz „O sole Mio” czy „Brunetki, blondynki”. Dla seniorów wystąpiła także Teresa Werner i Danuta Chycka.

Warto przypomnieć, że Zespół „Śląsk” od lat angażuje się w politykę senioralną województwa śląskiego. Od 2015 roku jest partnerem porozumienia w ramach projektu „Razem dla seniorów”. W ramach porozumienia, „Śląsk” występuje z koncertami oraz prowadzi zajęcia artystyczne. W maju tego roku, po raz kolejny odbył się w siedzibie Zespołu „Śląsk” Dzień Seniora Aktywnego Artystycznie, w którym uczestniczyło ponad 1000 seniorów. (AK)

Powrót
Październik 2018
Po Wt Śr Cz Pt So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Najbliższe koncerty

Zapowiedzi