Koszęcińska premiera płyty na 100-lecie Odzyskania Niepodległości28 Lutego 2018

W kilka dni po katowickiej prapremierze płyty „Pieśń o Ojczyźnie”, 27 lutego Zespół „Śląsk” zaprosił publiczność na oficjalną premierę, do Koszęcina. W Kameralnej Sali Koncertowej zebrał się komplet publiczności. Kilka tysięcy osób oglądało także bezpośrednią transmisję internetową z wydarzenia na oficjalnym profilu Zespołu „Śląsk” na Facebooku.

Wśród słuchaczy koncertu znaleźli się m.in. przedstawiciele władz samorządowych i członkowie Rady Programowej Zespołu „Śląsk”. Publiczność ze wzruszeniem wysłuchała kolekcji najpiękniejszych pieśni patriotycznych, przygotowanych przez Zespół z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Repertuar który znalazł się na płycie „Pieśń o Ojczyźnie” to potężna dawka emocji i patriotycznego ducha, który udzielił się słuchaczom. Znane z wielu rocznicowych i wojskowych uroczystości, pieśni lubiane i często śpiewane przez Polaków, w wykonaniu artystów chóru Zespołu „Śląsk” zachwyciły publiczność nowymi aranżacjami muzycznymi. Za swój kunszt wykonawczy soliści, chór i orkiestra pod dyrekcją Krzysztofa Dziewięckiego zostali nagrodzeni owacją na stojąco.

Dużym zainteresowaniem wśród wielbicieli „Śląska” cieszyła się także bezpośrednia transmisja internetowa z koncertu. Na żywo towarzyszyło Zespołowi kilka tysięcy widzów! Retransmisję z koszęcińskiej premiery (dostępną na oficjalnym profilu Zespołu na Facebooku) w dwa dni obejrzało 23 tysiące odbiorców!

Płyta "Pieśń o Ojczyźnie - Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” na 100-lecie Odzyskania Niepodległości” będzie wkrótce dostępna w oficjalnym sklepie internetowym Zespołu www.sklep.zespolslask.pl oraz na stoisku z wydawnictwami Zespołu „Śląsk” podczas koncertów w całej Polsce. (AK)

Powrót