X Wielkopolskie Kolędowanie z Gwiazdami20 Grudnia 2018

W środę 19 grudnia w Kościańskiej Farze odbyło się X Wielkopolskie Kolędowanie z Gwiazdami.  Przed licznie zgromadzoną kościańską publicznością wystąpił chór i orkiestra Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Oliwskie Słoneczko, a dzięki funduszom uzyskanym ze sprzedaży biletów setka dzieci z powiatu kościańskiego wyjedzie na ferie zimowe.

Kościańskie, przedświąteczne spotkania z kolędą mają już dziesięcioletnią tradycję. Gośćmi imprezy w poprzednich latach byli m.in. Alicja Majewska, Olga Bończyk, Łukasz Zagrobelny, Włodzimierz Korcz, Zbigniew Wodecki, Golec uOrkiestra, Anna Wyszkoni, Pectus, Jacek Wójcicki. W tym roku organizatorzy zaprosili do udziału chór i orkiestrę Zespołu „Śląsk” z programem „Święta noc”. „Koncert kolęd obchodzi swój dziesiąty jubileusz. Postawiliśmy więc na wyjątkowość i do wspólnego kolędowania zaprosiliśmy Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” – informował w mediach Piotr Serdiuk, prezes zarządu Stowarzyszenia Oliwskie Słoneczko. 19 grudnia, o godz. 19:00, w kościańskiej Farze kilkaset osób wysłuchało najpiękniejszych kolęd i pastorałek oraz góralskich gawęd Hanny Nowobilskiej, w interpretacji Piotra Hankusa.

Chlubną tradycją X Wielkopolskiego Kolędowania z Gwiazdami jest, że dzięki koncertom co roku Stowarzyszenie organizuje ferie zimowe dla dzieci z terenu powiatu. W ciągu dziesięciu lat już blisko 1000 dzieci odwiedziło Zakopane, Piwniczną Zdrój, Milówkę czy skorzystało z półkolonii. W tym przedświątecznym okresie dzielenie się radością z potrzebującymi sprawia szczególną radość. Jest nam niezmiernie miło, że Zespół „Śląsk” mógł się przyczynić do tego bożonarodzeniowego dzieła. (AK)

Powrót