I OGÓLNOPOLSKIE WIOSENNE WARSZTATY TRĄBKOWE

16-18 MARCA 2017 ROKU

Wykłady i zajęcia w „I Ogólnopolskich Wiosennych Warsztatach Trąbkowych” kierowane są do odbiorców w kraju jak i za granicą. Szczególnie zapraszamy osoby pragnące doskonalić swój warsztat lub wstąpić na profesjonalną drogę w tej dziedzinie sztuki. Wszystkie zajęcia są prowadzone przez znakomitych pedagogów. Miejscem spotkania muzyków - trębaczy jest siedziba Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny w Koszęcinie. Magia tego niezwykłego miejsca ze wspaniałym kompleksem pałacowo-parkowym oraz pozytywna energia jaka otacza siedzibę Zespołu "Śląsk" pozwoli zachwycić i całkowicie oddać się doskonaleniu umiejętności.

Warsztaty przeznaczone dla uczniów szkół muzycznych I i II stopnia, liceów muzycznych, studentów akademii muzycznych oraz dla muzyków – profesjonalnie zajmujących się grą na trąbce.

Ilość miejsc ograniczona.


 

Przyjmowanie kart zgłoszeń zostało przedłużone do 5 lutego 2017r.

Warunki uczestnictwa

Karta Zgłoszenia

Internetowy formularz zgłoszenia

Program ramowy

 


prof. zw. dr hab. Stanisław Dziewior

Stanisław Dziewior jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Podstawowym nurtem jego działalności artystycznej jest praca w Narodowej Orkiestrze Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, z którą związany jest od 1980 roku, pełniąc obecnie funkcję trębacza-solisty oraz kierownika grupy trąbek.

ako muzyk tej orkiestry wziął udział w ponad stu tournee koncertowych w Europie, Ameryce Północnej i Południowej oraz Azji, występując w wielu renomowanych salach koncertowych i podczas znaczących festiwali muzycznych. Koncertował pod batutą znakomitych dyrygentów, takich jak min: Leonard Bernstein, Christoph Eschenbach, Kurt Masur, Lorin Maazel, Jerzy Semkow, Stanisław Skrowaczewski.

Z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia dokonał licznych nagrań dla wielu krajowych i zagranicznych wytwórni fonograficznych (min. Philips, Newport Classic, Camerata Tokio, EMI, Naxos).

Jako solista nagrał dla Polskiego Radia Koncert na trąbkę i orkiestrę Aleksandra Arutuniana, Concerto in modo antico Andrzeja Panufnika, Koncert na trąbkę i orkiestrę Krzysztofa Meyera Koncert na trąbkę i orkiestrę Mieczysława Weinberga. Jest prawykonawcą Solemn Concerto na trąbkę i orkiestrę Krzesimira Dębskiego.

Współpracował min. z orkiestrami: Sinfonietta Cracovia, Filharmonia Śląska, Filharmonia Łódzka, Filharmonia Wrocławska, Filharmonia Częstochowska, Orkiestra Aukso. Bierze udział w licznych festiwalach muzyki kameralnej i organowej wykonując dzieła kompozytorów baroku.

W Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach na stanowisku profesora prowadzi klasę trąbki oraz pełni funkcję kierownika Katedry Instrumentów Dętych i Perkusji.

Jego studenci są laureatami międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów.

Uczestniczy w pracach jury konkursów i przesłuchań oraz prowadzi działalność konsultacyjną w klasach
trąbki szkół muzycznych I i II stopnia.

 

dr Tomasz Gluska

Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie trąbki prof. Romana Grynia. Za wyniki osiągnięte w czasie studiów został wpisany do Złotej Księgi Absolwentów tejże uczelni.

Brał udział w konkursach takich jak np.: Ogólnopolski Festiwal Trębaczy w Kaliszu, Międzynarodowy Konkurs Gry na Instrumentach Dętych Blaszanych w Gdańsku, Konkurso stypendium Yamahy. Jest laureatem III Międzynarodowego Konkursu Gry na Instrumentach Dętych Blaszanych w Gdańsku, na którym to otrzymał wyróżnienie oraz nagrodę ufundowaną przez Urząd Miejski w Gdańsku. Uczestniczył w wielu kursach prowadzonych przez wybitnych trębaczy i pedagogów jak np.: Andrew Balio, Konradin Groth, Richard Giangiulio, Alex Jokiipi, Richard Carson Steuart, Manfred Bockschweiger, Wolfgang Bauer, Gabriel Cassone. Na co dzień pracuje jako trębacz-solista Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. Występuje również w charakterze solisty. Prowadzi klasę trąbki w Państwowym Zespole Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy. Jest także pracownikiem Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie trąbki. Współpracuje z wieloma orkiestrami i zespołami ( m.in. Capella Bydgostiensis, Triumphal Brass, El- Jazz Big Band). Ma na swoim koncie występy w kraju jak i za granicą oraz nagrania z zespołami wykonującymi muzykę klasyczną, jazzową i rozrywkową. Prowadzi kursy dla trębaczy i pedagogów oraz konsultacje metodyczne dla uczniów i pedagogów w wielu szkołach na terenie kraju.

 

prof. AM dr hab. Piotr Wojtasik

Polski trębacz jazzowy, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, wykładowca Akademii Muzycznej w Katowicach i Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu.

W 2008 roku otrzymał Fryderyka dla muzyka jazzowego roku i autora najlepszej jazzowej płyty (za album Circle).

W gronie artystów, z którymi dotychczas grał na koncertach i na płytach są słynni polscy jazzmani, wśród których wymienić trzeba Tomasza Szukalskiego, z którym grywał w latach 1997–2001 we wspólnie prowadzonym kwintecie (“Escape”), Michała Miśkiewicza, Krzysztofa Popka, Jacka Niedzielę, Macieja Sikałę, Adama Kowalewskiego, Henryka Miśkiewicza, Andrzeja Jagodzińskiego.

Regularnie współpracują z Wojtasikiem gwiazdy z USA, wśród nich tak wybitne osobistości jak saksofonista Dave Liebmann, legendarny kontrabasista Buster Williams, filar zespołów legendarnego Theloniousa Monka, perkusista Ben Riley (razem nagrali płytę “Quest”), Reggie Workmann, Vincent Herring i Gary Bartz, z którymi nagrał w Nowym Jorku w 2006 roku album “We Want to Give Thanks”, znana z wieloletniej współpracy z Archie Sheppem sekcja rytmiczna: Wayne Dockery kontrabas i Wes McCraven perkusja.

Po 20 latach kariery Piotr Wojtasik stał się jednym z najbardziej cenionych trębaczy i liderów średniego pokolenia. Wielokrotnie wygrywał w ankietach Jazz Top magazynu “Jazz Forum”. Jego płyty są regularnie nominowane do nagrody Fryderyka. Kilkakrotnie też zwyciężał w kategorii Najlepszy Jazzowy Album roku i Najlepszy Jazzowy Muzyk. Zwiedził sceny największych jazzowych festiwali z Montreal Jazz Festiwal na czele, grywał w słynnych klubach, takich jak wiedeński Porgy & Bess.

EDUKACJA:
Równie ważnym rozdziałem aktywności muzycznej Piotra Wojtasika jest edukacja. Jest adiunktem w Instytucie Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. W trakcie kilkunastu lat pracy dydaktycznej w akademiach muzycznych w Katowicach i we Wrocławiu oraz prowadzenia warsztatów muzycznych i indywidualnych lekcji stał się jednym z najbardziej cenionych nauczycieli, którego wkład w podwyższenie merytorycznego poziomu nauczania w ciągu ostatnich dwóch dekad jest nie do przecenienia.

 

dr hab. Mulak Wacław

W 1994 roku ukończył Akademię Muzyczną w Warszawie. W tym samym roku rozpoczął pracę w Capelli Cracoviensis na stanowisku pierwszego trębacza (solisty). Od 1996 uzupełniał umiejętności muzyczne na studiach podyplomowych w Hochschule für Musik w Stuttgarcie, a następnie w Monachium w klasie trąbki prof. H. Läubina. Jest laureatem pierwszych nagród, m.in. na: Konkursie Instrumentów Dętych Blaszanych we Wrocławiu (1989), Konkursie Zespołów Kameralnych w Bydgoszczy (1993). Współpracował z wieloma orkiestrami, takimi jak: Sinfonia Varsovia, Orkiestra Kameralna Auxo, Sinfonietta Cracovia, Sinfonietta Tübingen, Orkiestra Opery w Stuttgarcie, Radiowa Orkiestra Symfoniczna w Krakowie. Obecnie pracuje w Filharmonii im. K. Szymanowskiego w Krakowie jako pierwszy trębacz(solista). Koncertował pod batutą wielu znakomitych dyrygentów, m. in.: L. Zagrosek, J. Semkow, S. Skrowaczewski, K. Penderecki, K. Kord, W. Polianicko, A. Wit, E. Krivine, G. Chmura, J. Kasprzyk, G. Nowak. W roku 2001 uzyskał kwalifikacje I stopnia w dziedzinie instrumentalistki w zakresie gry na trąbce. Obecnie zajmuje stanowisko adiunkta w Akademii Muzycznej w Krakowie. Od 1999 roku jest wykładowcą letnich Kursów w Akademii Muzycznej w Krakowie. Jest również współzałożycielem zespołu Barock Tune.

 

wykł. Sebastian Sołdrzyński

Sebastian Sołdrzyński Ukończył Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach , gdzie obecnie ma przyjemność być wykładowcą. Sebastian współpracował z takimi artystami jak : Ray Charles, Herbie Hancock, Patti Austin, Kurt Elling, Eric Marienthal, Bob Mintzer , Rodger Fox , występował w wielu miejscach na świecie od Carnegie Hall w Nowym Jorku po nagrania w Capitol Studios w Hollywood. 2013-2014 - wykładowca na Massey University New Zealand School of Music w Wellington. Lead Trumpet w Royal New Zealand Air Force Band.
Autor wydanych w 2005 roku ćwiczeń na trąbkę „Warming Up”.

Patronat honorowy AM Katowice
http://www.am.katowice.pl/

Partner:
Gewa Polska
https://pl.gewamusic.com/

Patroni medialni:
www.waltornia.pl
www.brasserwis.pl
www.trumpeters.pl


Zobacz również

 • Przyjaciele
  • Śląskie Centrum Edukacji Regionalnej
   • Inwestycje
    • Inwestycje współfinansowane ze środków UE
     • Kontakt
      • Aktualności
       • O projekcie
        • Galeria
         • Stan obiektów przed realizacją I etapu
          • Brama cesarska
           • Dom Pracy Twórczej
            • Pałac
             • Pawilon im. E. Kamińskiej
             • Stan obiektów po realizacji I etapu
              • Dom Pracy Twórczej
               • Wieża i Kaplica
                • Pałac
                 • Pawilon
                 • Stan przed realizacją II i III etapu
                  • Alejki i ogrodzenie
                   • Garaże
                    • Wieża i Kaplica
                     • Lewe skrzydło
                      • Łącznik
                       • Portiernia
                        • Prawe skrzydło
                        • Bieżąca realizacja Projektu
                         • Garaż wielostanowiskowy
                          • Wieża i Kaplica
                           • Park
                            • Pałac
                             • Łącznik
                              • Lewe skrzydło
                               • Prawe skrzydło
                            • Pozostałe inwestycje
                             • Aktualności
                              • Kontakt
                               • Galeria pozostałe inwestysje
                                • Wymiana stolarki okiennej w pałacu
                                 • Remont elewacji pałacu
                                  • Adaptacja kaplicy na salę koncertowo - wystawową
                                   • Prace konserwatorskie w dawnej ujeżdżalni
                                    • Adaptacja budynku dawnej ujeżdżalni
                                     • Modernizacja gospodarki cieplnej
                                      • Zakończenie modernizacji gospodarki cieplnej
                                       • Aranżacja piwnic Domu pracy twórczej
                                        • Remont klatek schodowych
                                         • Remont trzech klatek schodowych
                                       • Przetargi
                                        • Dofinansowanie
                                         • Sklep